Romańczuk kandydat Eurowybory

- Reklama -

- Reklama -

Nie tylko disco-polo. W sobotę koncert w Biłgoraju

Beethoven z Wieniawskim przyjeżdżają do Biłgoraja. W sobotę (8 października) w biłgorajskim Centrum Kultury, koncert "Z klasyką przez Polskę". Cel jest jeden. Dotrzeć z muzyką (nie tylko disco-polo), pod strzechy. Okazja już o godzinie 18:00 w BCK.

- Reklama -

Jak dotrzeć do publiczności, która ma utrudniony dostęp do bezpośredniego obcowania z muzyką klasyczną? Z klasyką przez Polskę to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem.

-Naszym celem jest docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi. Poprzez kontakt z najwspanialszą sztuką i największymi artystami pragniemy przybliżyć świat kameralnej muzyki klasycznej i pozyskać jej nowych entuzjastów – zachęcają pomysłodawcy.

urząd MArszałkowski projekt

W Biłgoraju wystąpią artyści młodego pokolenia: Jakuba Jakowicz – polski skrzypek, określany mianem wirtuoza skrzypiec, oraz Łukasza Chrzęszczyk – pianista, solista i kameralista.

 

 

fot, muzeumpulaski.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.