- Reklama -

“Nie szczepcie mojego dziecka”

Z dnia na dzień rośnie liczba chorych zakażonych koronawirusem. Na nauczanie zdalne przechodzą kolejni uczniowi, a eksperci straszą czwarta falą pandemii. W tym samym czasie w biłgorajskich szkołach krąży "oświadczenie" antyszczepionkowców.

“Działając w szeroko rozumianym interesie naszego dziecka nie wyrażamy zgody na prowadzenie w stosunku do naszego dziecka żadnych działań polegających na pomiarze temperatury, narzucania obowiązku zakrywania ust i nosa, narzucaniu obowiązku dezynfekcji rąk, umieszczaniu w izolatorium, testowaniu, pobieraniu krwi, podawaniu leków, szczepieniu, wszelkich zabiegów medycznych i pogadanek. Nie wyrażamy zgody na żadne czynności ze strony pielęgniarki w stosunku do naszego dziecka, ani na przekazywanie danych do sanepidu bądź innych instytucji. Wyjątkiem jest udzielenie pierwszej pomocy ratującej życie. Nie wyrażamy zgody, aby nasze dziecko uczestniczyło w spotkaniach, rozmowach, pogadankach mających na celu przekonywanie do skuteczności przeprowadzania eksperymentów medycznych na dzieciach zwanych szczepionkami na COVID-19. Nie wyrażamy zgody, aby pracownik szkoły lub osoba z zewnątrz namawiała do udziału w tym eksperymencie medycznym nasze dziecko.” Taka oto treść oświadczenia jest rozprowadzana wśród rodziców uczniów biłgorajskich szkół.

– Pojawił się ktoś “życzliwy”, ktoś kto podsuwa rodzicom wzory oświadczeń – mówi wyraźnie zaniepokojony burmistrz Janusz Rosłan.  jego zdaniem pismo zostało napisane przez mało odpowiedzialną osobę. – Zaufajmy rozumowi ludzkiemu – apelował zachęcając do szczepień burmistrz.  

- Reklama -

W biłgorajskich szkołach na  989 uczniów zaszczepiło się jedynie 14. Niestety już po dwóch tygodniach funkcjonowania szkół 3 klasy przebywają na kwarantannie. Stwierdzono tam zachorowanie na COVID-19. – Jeżeli nie będzie wzrostu ilości szczepień, obawiam się ze naszej młodzieży grozi znowu nauczanie zdalne, a to wiadomo wiąże się z gorszymi wynikami nauczania, jak również z innymi problemami, nawet natury psychicznej, bo uczniowie po prostu nie są w stanie znieść siedzenia przez cały rok przy komputerach – zaznaczył włodarz miasta.

Sprawę oświadczenia analizuje radca prawny.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jan mówi

    srali muszki będzie wiosna-wara od namawiania do szczepień..to jest nękanie ludzi i za to powinien włodarz być ukarany.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.