- Reklama -

- Reklama -

– Nie przystoi kościelnemu, który codziennie słucha Ewangelii ! – odpowiada burmistrz Biłgoraja

Mocne słowa burmistrza Biłgoraja i odpowiedź na informację z ostatnich godzin. Radny Marcin Adam Mura (przy okazji kandydat na burmistrza Biłgoraja), zasugerował, że korzystanie z biłgorajskich "Orlików" będzie płatne: - Jako Pana były nauczyciel radzę Panu, aby Pan nie stosował takich metod atakowania drugiego człowieka. Nie przystoi to zwłaszcza uczniowi, który chce w ten sposób poniżyć swojego wychowawcę, nie przystoi kościelnemu, który codziennie słucha Ewangelii, nie przystoi dyrektorowi biura poselskiego - odpowiada burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan.

- Reklama -

Przypomnijmy. Radny Marcin Adam Mura opublikował w internecie wiadomość i podzielił się swoimi obawami:

Napiszę do pana burmistrza Janusza Rosłana interpelację z zapytaniem czy prawdą jest iż zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z boisk typu orlik w Biłgoraju? Jeśli tak to kiedy takie opłaty wejdą w życie i czym jest to podyktowane? Na jakich zasadach będą mogły z orlików korzystać kluby sportowe, drużyny ŁADY, BKS, Fa Biłgoraj oraz inne grupy, które do tej pory ćwiczą na „Orlikach”? Czy potencjalne wprowadzenie opłat zwiększy zainteresowanie dzieci do uprawiania sportu? Czy uważa Pan , że będzie też większa dostępność i zainteresowanie do korzystania z tych obiektówu dzieci i młodzieży? Co w sytuacji kiedy na boisko przyjdzie tata lub mama z dzieckiem pograć w piłkę, czy też będą płacić? Czy będą pobierane opłaty także za place zabaw i boisko wielofunkcyjne, do koszykówki czy siatkówki, które są przy orlikach? Proszę o konkretne odpowiedzi na powyższe pytania gdyż wiem, że w mieście jest duże poruszenie tym tematem? – pyta radny Marcin Adam Mura.

Na odpowiedź burmistrza miasta, nie trzeba było długo czekać.

-Kampania wyborcza nabiera tempa . Zawsze w tym czasie pojawiały się w Internecie przeróżne zarzuty . Pod większością z nich nikt nie miał odwagi się podpisać, były pełne kłamstw, oszczerstw i wszelkich złośliwości . Na inne musiałem odpowiadać, żeby wyprowadzić czytelników z błędu – pisze Janusz Rosłan. Dalej jest jeszcze ciekawiej
Mulawa podziękowania
-Jeden z radnych, mój były uczeń, powiadomił cały świat, że „jutro z rana” napisze interpelację do burmistrza z „zapytaniem czy prawdą jest iż zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z boisk typu orlik w Biłgoraju” (zachowałem pisownię oryginalną). Dalej rozwodzi się na temat korzystania z boisk, opłat za korzystanie z obiektów i roli sportu Na koniec żąda, choć rozpoczyna zdanie od słowa „proszę”, odpowiedzi na powyższe pytania, „gdyż wie, że w mieście jest duże poruszenie tym tematem” Szanowny Panie Marcinie, wiem ile czasu zajęło Panu przygotowanie tego wpisu na stronę Facebooka . W tym czasie mógł Pan po prostu napisać tę interpelację lub – żeby było szybciej – zadzwonić do Urzędu Miasta lub na mój prywatny telefon (nr podany jest na stronie internetowej miasta 603 962 942) , przyjść do mnie na rozmowę i uzyskałby Pan pełną informację . Nie musiałby Pan denerwować czytelników, znajomych na Facebooku itd. . Ale mam wrażenie, że nie chodziło Panu o uzyskanie odpowiedzi, ale o coś zupełnie innego. Jako Pana były nauczyciel radzę Panu, aby Pan nie stosował takich metod atakowania drugiego człowieka. Nie przystoi to zwłaszcza uczniowi, który chce w ten sposób poniżyć swojego wychowawcę, nie przystoi kościelnemu, który codziennie słucha Ewangelii, nie przystoi dyrektorowi biura poselskiego. W życiu „warto być przyzwoitym” – jak mówił śp. Prof. Władysław Bartoszewski – nawet jeśli nam się to nie opłaca.Jeśli zaś chodzi o ustalanie opłat, to chcę Panu przypomnieć, że to Rada Miasta wbrew mojemu wnioskowi, aby to radni ustalali stawki za korzystanie z wszelkich miejskich obiektów, scedowała ten obowiązek na burmistrza, chcąc uniknąć odpowiedzialności w tej kwestii. Zarządzenie w sprawie opłat za korzystanie z obiektów szkolnych nie zostało jeszcze ani opracowane, ani podpisane, ale z pewnością korzystanie z boisk będzie dla dzieci i młodzieży bezpłatne . Podmioty komercyjne, pobierające od dzieci i młodzieży opłaty za szkolenie, będą musiały podzielić się swoimi dochodami z administratorem obiektu – odpowiada Janusz Rosłan.
Co jeszcze wydarzy się w tej kampanii wyborczej, która dopiero się zaczyna ???

 

- Reklama -

43 Komentarze
 1. Marian mówi

  mnie jako Bilgorajanina interesuje czy pan burmistrz rozliczył się że sprowadzenia i sponsorowania z pieniędzy biłgorajskich podatników wyników ukraińskich rzeźników polskich dzieci kobiet starców na Wołyniu i czym to tak reklamował się w ubiegłym roku z dyrektorem podstawówki chyba z ul.Nadstawnej i niepokoi mnie jego fascynacja Ukraińcami co pokazał w swoim działaniu rok temu

 2. Stefan mówi

  Panie Burmistrzu odpowiadając radnemu Murze pokazał Pan prawdziwe oblicze człowieka bez klasy. Kościelnemu nie przystoi itp. czy chce Pan przejąć rolę spowiednika i zastąpić księdza, Takie wchodzenie z butami prezentowali przedstawiciele P Z P R i służb bezpieczeństwa. Pan natomiast jako Burmistrz reprezentuje wszystkich mieszkańców i oby to był ostatni czas, ponieważ przedstawiciele Pana ugrupowania współrządzą krajem i pałują rolników którym zawdzięcza Pan śniadanie, obiad i kolację.

 3. Anonim mówi

  osir to jest klub wzajemnej adoracji, najlepsza wizytówka i podsumowanie rządów Janusza, ale tak ma być

 4. Ja mówi

  Jeśli będzie pan dalej tak postępował z ludźmi to zagłosują na pana tylko pana rówieśnicy z senioriady i chyba już pora ze sceny zejść niepokonanym bo za chwilę mogą zostać po panu tylko zle wspomnienia !!!

 5. Mieszkanka mówi

  A ja może z innej beczki ale również w temacie sportowym . Po pierwsze ,to widać jakie podejście ma burmistrz do sportowców oglądając tegoroczne rozdanie nagród sportowy , kulturowych i wybielanie siebie mówiąc , że to komisja miała wpływ na wybór nagrodzonych osób nie jest żadną odpowiedzią , która mogłaby usatysfakcjonować osoby zainteresowane ,dlaczego właśnie tak się stało . Po drugie , kiedy obiecany konkurs na stanowisko dyrektora OSiR ? Bo ta pani która teraz jest na tym stanowisku, jest na nim gdyż pan ominął procedury; każde stanowisko kierownicze w jednostkach samorządowych podległych bezpośrednio UM powinno być obsadzone po wcześniejszym przeprowadzeniu konkursu, każdy kto miał styczność z dyrektorką wie , że odsyła z pytaniami do swoich pracowników ;od kierownika zaczynaj na pracownikach działu organizacji imprez kończąc , bardzo osobiście się cieszę razem z innymi rodzicami , że szkółka piłkarska OSiR przechodzi pod Ładę , bo do tej pory tylko dzięki jednej kompetentnej osobie pracującej w OSiR mogliśmy uzyskać rzetelną odpowiedz na każde nurtujące nas pytanie dotyczące szkółki OSiR , naszych dzieci , trenerów i bardzo się cieszymy , że ta osoba będzie również za to samo odpowiedzialna w akademii Łady 1945 Biłgoraj ! Więc kiedy konkurs ?

 6. Filut mówi

  A czy masz nieskalany kłamstwem Burmistrz wie? Czy będzie udawał, że nie wie? Że w przedszkolu samorządowym nr 1 jest nielegalny żłobek?

 7. Anonim mówi

  Pani Kargol na Burmistrza Biłgoraja

 8. Anonim mówi

  Panie Januszu co się dzieje w tym.miescie? jakim jest Pan burmistrzem? Co ja słyszę, co ja czytam? Panie Januszu?

 9. Grażyna Kargol mówi

  Panie Januszu, a Panu, jako byłemu nauczycielowi a obecnie Burmistrzowi Miasta przystoi napuszczać prokuraturę i niszczyć opinię biłgorajskich przedsiębiorców? zwalczać ich pisząc obelżywe i jednostronne artykuły o rzekomych milionowych dotacjach, które miasto przekazuje placówkom prywatnym?
  Rozumiem, że Panu można stosować takie metody atakowania drugiego człowieka?
  Pan też co tydzień uczestniczy w transmitowanej mszy w kościele i słucha Ewangelii.
  W życiu „warto być przyzwoitym” – jak mówił śp. Prof. Władysław Bartoszewski – Właśnie Panie Burmistrzu czy kieruje się Pan tym mottem życiowym? kiedy prokuratura przeszukuje firmy i mieszkania właścicieli przedszkoli i szukają ….. Statutu!!! bo Pan składa bezpodstawne zawiadomienia i nie przyjmuje do wiadomości wyroków Sądowych, umorzonych postępowań……. Wszyscy wiemy, że to w naszym mieście się dzieje….. więc Pan, ma najmniejsze z nas prawo cytować śp. Prof. Władysława Bartoszewskiego. I tak podpiszę się własnym nazwiskiem, bo mówię prawdę i każdemu, kto o nią zapyta z wątpliwą przyjemnością przedstawię szczegóły.

 10. Aga mówi

  Panie Januszu pana arogancja już nieraz krzywdziła rodziny w Biłgoraju, co tam rodziny z dziećmi Najważniejsze aby zwierzątka miały schronienie

 11. Mieszkaniec mówi

  Już najwyższa pora żeby Pan Janusz opuścił ten okręt bo tylko sprowadza go na samo dno.

 12. mieszkaniec mówi

  Panie Burmistrzu, serio nie pobieracie? Albo tak pan mało wie o tym co się dzieję w mieście, albo pan próbuje z „twarza” wybrnąć, tylko zapomnial pan, że dawno pan twarz stracił…. Ludzie mają dość tej obłudy, niech pan idzie na emeryture to dla pana dobry czas, proszę zabrac ze soba swych wybitnych doradców szczególnie od prawa….im tez się przyda wolne, na douczenie się.

 13. Anonim mówi

  nie przystoi Januszowi nic nie wiedzieć, masz tyłu doradców że powinieneś wiedzieć tego czego nie wiesz i pokazałeś to w swojej żenującej odpowiedzi, w krorej napisałeś 50 zdań o swoim kontrkandydacie a dwa zdania odpowiedzi. jesteś słaby, boisz się przegranej, zacznij czytac rozdziały z niemieckiego , zenada, kompletny shit

 14. Anonim mówi

  Januszku dalej nerwy cię trzymają, pomyliłeś pojęcia, nie masz elementarnej wiedzy, jesteś słabym, zazdrosnym o wszystko człowiekiem? totalna kompromitacja , jak w przysłowiu,,ale janusz”

 15. Mieszkanka mówi

  Więc , opłaty będą od podmiotów które komercyjnie działają i dzięki którym dzieciaki chcą uprawiać sport. Wstyd ,to będzie się wiązało z podwyższeniem składki , która w takim klubie obowiązuje . Niech pan burmistrz zacznie robić coś dla dzieci i młodzieży bo dużo głosów traci słychać na mieście ! Rodzice nastolatków , mają już dość imprez dla seniorów, niech się bawią , konkurują podczas zawodów seniorskich ale niech to samo będzie dla dzieci i młodzieży, a przede wszystkim dla młodzieży w wieku średniej szkoły bo oni nie mają co ze sobą robić , kręcą się po tym naszym mieście lub jak jest zimniej lub deszczowo przesiadują w szalecie miejskim!

 16. Miauuu mówi

  Pan Janusz z biegiem czasu staje się coraz bardziej nerwowy ,dziwnie się zachowuje .Dziwi mnie że człowiek który był w SLD tak często powołuje się na Ewangelię (czytanie ,słuchanie) lepiej niech się zajmie sprawami młodzieży, dzieci ,a nie tylko pieski i kotki.

 17. Ullala mówi

  Paweł mam pytanie- Kiedy skończysz pisanie kometarzy i udostępnianie na swoim prywatnym Facebooku „szefa” postów? Bo to jest śmieszne!!!

 18. Radna mówi

  uwaga Mura ma klakierów i jedna pani ciągle aż do obrzydzenia wypisuje komentarze niezgodne z prawdą. tfu a i szukaj wyborców w mieście a nie ma tylko po różnych krańcach polski , opinie mieszkańców już wydały werdykt więc szczucie nic nie da. sprawiedliwość was dopadnie spokojnie

  1. Klakier mówi

   Czy chodzi ci o ” Ena Achle” ? Ona jest z zagranicy widzę.

 19. Ola mówi

  Tak trzymać radny!!!

 20. Koniec mówi

  koniec burmistrza bliski

 21. Tak mówi

  tylko Mura punktuje Rosłana, gdzie inni radni ,gdzie inni kandydaci na burmistrzów? Cisza? Brawo Mura

 22. Henryk mówi

  Co się wydarzy ? oby nie zarzuty z paragrafu 197§1 niektórzy znają nasza perełkę wśród zarzutów

 23. Polak mówi

  oj radny chce się wykazać ale słabo o mu idzie. czy zarzuty jakie miał dawno zapomniał a może wyjdzie co tam wyprawiał nasz kościelny cudzołożnik

 24. Rodzic mówi

  panie burmistrzu nie powinno być żadnych opłat to przecież powinny być boiska dla dzieci i nieważne z kim przychodzą grać dobrze że chcą grać

 25. kondzik mówi

  Uuuu panie Mura stracił pan w moich oczach !

 26. obserwator mówi

  ty kościelny i po co to ci było nieuku?

  1. Gosc mówi

   Początek zdania z małej 🤔

 27. Mieszkaniec mówi

  czyli kluby będą płacić, a dzieciaki będą misły podwyżki składek

 28. Roni mówi

  Z całego grona tylko Bulicz ma klasę! W drugiej turze zmierzy sie z Rosłanem i wygra!

  1. Upss mówi

   a kto to jest bulicz?

 29. az mówi

  Niech każdy sam płaci za swoje pasje,hobby czy przyjemności.
  Tyczy się to wszystkich stowarzyszeń,klubów czy ugrupowań.
  Nikt nigdy nie szanował własności wspólnej.
  Na wszystko składają się podatnicy czyli mieszkańcy i firmy.
  Im więcej rozdawnictwa dla wyżej wymienionych tym więcej idzie z mojego portfela w postaci róznych podatków i danin.
  Więc jesli ktos twierdzi że istnieje jakiś fundusz,budżet,dotacja czy inne tego typu kłamstwa to niech wie że to nic innego jak jego własne zapracowane pieniądze które wydają urzędnicy.
  Wszechobecna drożyzna?
  sprawdźpodatkipl

 30. Danka mówi

  Teraz co tydzień beda pytania w tym stylu? A prawda jest, że…. To śmieszne jest. Jesteś radnym i powinienes wiedziec jak wyglada sytuacja a zachowujesz sie jakbys nic nie wiedzial i powtarzal plotki. Trzeba sie zdecydowac. Albo wiesz co jest grane i walczysz o stolek burmistrza albo nie wiesz i bazujesz na plotkach

 31. Mówię mówi

  Stawiamy na Glenia to człowiek przedsiębiorczy, prowadź swoją firmę ma rodzinę dzieci wie jak zarządzać ludźmi UM.. Wie jak zatrzymać młodych .Tylko Gleń
  Rosłan i Mura tylko nie oni …

  1. Mieszkaniec miasta mówi

   Tak naprawdę to biznes, który stworzył jego tato a on kontynuuje. Szanowałem śp. Pana Głębia, a co do jego syna to jeszcze niespecjalnie zdążył się wykazać.

  2. Ja patrzę mówi

   Oj a czy p. Gleń to ostatnio z PiSu nie startował a osiem lat temu z …. . chorągiewka

  3. Bob mówi

   Tak zwłaszcza jak dorabiał się na biednych ludziach zaniżając ceny złomu.

 32. Anonim mówi

  Po co używać zawodów oponenta w takiej odpowiedzi? Człowiek kulturalny odpisałby panie radny, drogi kandydacie a nie tak bez klasy… Dla mnie każdy człowiek jest tyle samo warty i trzeba każdy zawód szanować. Robotnik, kościelny, spawacz , kierowca, sprzedawczyni to ludzie do których trzeba mieć szacunek.

 33. Elżbieta mówi

  panie burmistrzu Rosłan atak w stylu kościelny, uczeń jest nie na miejscu, jestem teraz za zmianą burmistrza, pana nerwowość po prostym pytaniu pokazuje że chyba pora iść na emeryturę

 34. Anonim mówi

  cwaniak będzie zabierał klubom które jako jedyne wyciągają dzieci sprzed komputetow

  1. Mieszkaniec miasta mówi

   Szkółki piłkarskie prowadzą działalność komercyjną i powinny ponosić koszty wynajmu obiektów skoro ich nie utrzymują.

 35. Wyborca mówi

  A prawda jest ze np na święta już oprócz choinki i fontanny noe będzie się nic świeciło? Bo w tym roku dużo powygaszane? A prawda że było 20 lat żeby przyciągnąć inwestora który dałby miejsca pracy a tym.samym stabilność finansową wielu rodzin co m.in. przyczyniło się ze wielu młodych by zostało w Biłgoraju jako atrakcyjne miejsce pracy? A prawda ze kino w wakacje znów będzie nieczynne dla dzieci ?

 36. Hehe mówi

  Oj coś nie idzie tym „konkurentom” obecnego burmistrza, każdy pomysł albo zarzut to jak kulą w płot.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.