- Reklama -

- Reklama -

Nie pozwólmy aby komuś zabrakło krwi

„Nie pozwólmy aby komuś zabrakło krwi” – pod takim hasłem odbyła się w niedzielę akcja honorowego krwiodawstwa w sali budynku byłego gimnazjum w Tarnogrodzie. Inicjatorem tej akcji był Tomasz Mazurek, trener i zawodnik LKS Olimpiakos Tarnogród, a także nauczyciel wf-u w ZSCKR w Różańcu.

W niedzielę 23 lutego 2020 roku odbyła się kolejna już akcja krwiodawstwa w Tarnogrodzie. Organizowana była przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Ostatnia akcja, która miała miejsce w listopadzie cieszyła się dużym powodzeniem, gdyż na ponad 50 zarejestrowanych osób, oddało krew 46, co daje około 20 litrów krwi. Organizatorzy i tym razem liczyli na odzew mieszkańców gminy, jednak udało się pobrać krew jedynie od 16 krwiodawców. Ludzie odpowiedzialni za zbieranie krwi podejrzewają, że tak niska frekwencja jest wynikiem okresu zachorowalności na grypę i różnego rodzaju infekcje lub też ostatnią akcją krwiodawstwa, która odbyła się w Korchowie Pierwszym około miesiąc temu.

Organizatorzy mają nadzieję, że kolejna akcja, która zaplanowana jest w czerwcu będzie miała większy odzew wśród naszego społeczeństwa.

- Reklama -

W zorganizowaniu niedzielnej akcji krwiodawstwa w Tarnogrodzie przyczynili się także sponsorzy, wśród których są: Paweł Dec burmistrz Tarnogrodu, Urząd Miasta i Gminy Tarnogród, Bank Spółdzielczy w Tarnogrodzie, Trans-Typ Patryk Typek, Salon kosmetyczny „Kaprys” Marta Bartosik.

J.P.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Znachor mówi

    Widać że jeszcze dużo osób było po pączkach, bo jest strasznie TŁUSTA ta krew . POZDRAWIAM

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.