- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nie mają sobie równych (film)

Mieszkańcom Gminy Biłgoraj, swoją tężyczną fizyczną nikt nie dorówna. Udowodnili to uczestnicy podczas IV edycji "Gminnego Mocarza". Młodzi zawodnicy, w niedzielę 7 lipca, zmierzyli się w niełatwych konkurencjach siłowych.

- Reklama -

Wydarzenie to już po raz czwarty, zorganizowane zostało w Korytkowie Dużym przez Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i Ochotniczą Straż Pożarną w Korytkowie Dużym. Młodzi mieszkańcy Gminy Biłgoraj, mogli wykazać się swoją tężyzną oraz sprawnością fizyczną w konkurencjach siłowych.- Gminny Mocarz to projekt Gminy Biłgoraj w ramach zadania: „Rozwój Sportu Turystyki i Rekareacji”, z tego projektu stworzyliśmy przyrządy, na których zawodnicy będą rywalizować w różnych konkurencjach, dwa z nich powstały w tym roku, drabinki oraz drążek, natomiast inne powstały 2 lata temu. W tym roku zaplanowaliśmy pięć konkurencji dla dorosłych, będą one przeplatane czterema konkursami sprawnościowymi dla dzieci, za które otrzymają nagrody – mówi Paweł Grabias.

W tym roku o tytuł Gminnego Mocarza walczyło 12 mieszkańców. Pierwszą z konkurencji w jakiej się zmierzyli było przejście rękami na drabinkach w określonym czasie, nie dotykając nogami podłoża. Zawodnicy mięli do dyspozycji 1 minutę, w której musieli pokonać jak największą liczbę szczebelek. Najlepszym w tej kategorii, okazał się Rafał Wnuk, przeszedł 84 szczebelki.

Drugim zmaganiem, było pchnięcie siłowe kulą bez możliwości wykonania przyskoku ani doskoku czyli oderwania nóg od podłoża. Należało pchnąć kulą, siłą własnych ramion. Najdalej, bo ponad 10 metrów, rzucił Kamil Zwolak.

Następnie zawodnicy wykonywali pompki na poręczach z obciążeniem 15-o kilogramowym tzw. dipy.  Tutaj najlepszym okazał się również Kamil Zwolak, ponieważ wykonał ich aż 41.

- Reklama -

Kolejną tegoroczną konkurencją był „zegar”, gdzie uczestnicy chodzili z obciążoną beczką po obwodzie okręgu, liczyła się ilość okrążeń, które wykonali z obciążeniem na ramieniu. Najwiecej, bo 6 okrążeń w tej konkurencji, zrobił Kamil Zwolak.

Wyciskanie sztangielki 22,5 kg jennorącz wymagało skupienia uwagi oraz przede wszystkim siły, biorąc pod uwagę to, że była to ostatnia konkurencja, w której zmierzyli się uczestnicy. Tak jak w poprzednich trzech próbach wysiłkowych i tutaj zwyciężył Kamil Zwolak, sztangielkę w górę uniósł aż 33 razy. Zawodnik ten zdobył podczas imprezy najwiekszą liczbę punktów bo 48 , co dało mu pierwsze miejsce. Kamil Zwolak udowodnił, że nie ma sobie równych w gminie Biłgoraj. Drugie miejsce otrzymał Michał Kmieć, jego suma punktów to 22  a Trzecim mocarzem w gminie został Artur Skiba, który uzyskał 20 punkty. Wszyscy trzej „Mocarze Gminni” odebrali z rąk wójta Wiesława Różyńskiego oraz  prezesa OSP w Korytkowie Dużym, Franciszka Sochy nagrody, którymi były wiertarki. Mając takich mieszkańców w Gminie Biłgoraj z pewnością wójt może czuć się bezpiecznie. Film poniżej:

– Bardzo cieszymy się, że impreza przyjęła się u nas i jest organizowana od kilku lat w Korytkowie Dużym. Szukaliśmy pomysłu, aby coś dla naszej społeczności lokalnej zorganizować i padła propozycja od OSP zrobienia czegoś, w kierunku konkurencji sportowych. Jest to jedyna w okolicy taka impreza, ponieważ nigdzie w powiecie takiej nie ma, – komentuje, Jerzy Odrzywolski, prowadzący wydarzenie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.