- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nie jesteś sama

30 maja w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju rozpoczęła się wspólna modlitwa różańcowa w intencji wszystkich kobiet oraz w intencji przyszłorocznej pielgrzymki kobiet na Jasną Górę. Hasłem akcji są słowa „Nie jesteś sama”. Do włączenia się w odmawianie Różańca zaproszone są wszystkie kobiety różnych stanów, godności oraz należące do różnych grup modlitewnych.  

- Reklama -

 „Nie jesteś sama” to hasło tegorocznego spotkania kobiet na Jasnej Górze, które odbyło się 23 maja 2021 r. W związku z trwającymi obostrzeniami epidemicznymi w tym modlitewnym spotkaniu wzięły udział jedynie delegacje kobiece i diecezjalni duszpasterze kobiet. Diecezję Zamojsko-Lubaczowską reprezentowały panie Agnieszka, Ewa i Iwona oraz duszpasterz kobiet ks. Karol Jędruszczak. Przedstawicielki diecezjalnych duszpasterstw zawierzyły Matce Bożej wszystkie kobiety w Polsce.
Podczas Mszy św. na Jasnej Górze delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet bp Wiesław Szlachetka poświęcił pamiątkowe różańce, które otrzymały przedstawicielki każdej diecezji w Polsce, z zachętą do nieustannej modlitwy za polskie niewiasty.

29 maja w sanktuarium św. Marii Magdaleny odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie modlitewne kobiet. Podczas Mszy św. ks. Karol Jędruszczak, przekazał kobietom z biłgorajskiego sanktuarium pamiątkowy różaniec, poświęcony w Częstochowie.

- Reklama -

– Na tym różańcu przez cały miesiąc będziecie się modlić – wskazywał diecezjalny duszpasterz kobiet ks. Karol Jędruszczak. – Niech ten różaniec przechodzi z rąk do rąk, od kobiety do kobiety tutaj w sanktuarium od 30 maja aż do następnej naszej Mszy św. w ostatnią sobotę czerwca, tj. 26 czerwca. Wtedy przekażemy różaniec do sanktuarium w Krasnobrodzie. Niech ta modlitwa da wam tę łaskę poczucia, że nie jesteście same, że zawsze towarzyszy wam Maryja Matka Boża i Jej Syn. Mówcie innym paniom, że jest taki Różaniec, że jest taka modlitwa w intencji kobiet, w intencji pielgrzymki kobiet w przyszłym roku. Niech ona połączy całą diecezję, abyśmy wszyscy, jak tu jesteśmy, wszystkie panie z naszej diecezji, w przyszłym roku, tj. 22 maja 2022 r., licznie uczestniczyli w spotkaniu kobiet na Jasnej Górze – zachęcał kapłan.

Różaniec w intencji wszystkich kobiet oraz w intencji przyszłorocznej pielgrzymki kobiet na Jasną Górę jest odmawiany codziennie w sanktuarium św. Marii Magdaleny o godz. 17.20. Do włączenia się w modlitwę różańcową zaproszone są wszystkie kobiety różnych stanów, godności oraz należące do różnych grup modlitewnych.

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź