- Reklama -

Nie jesteś sama

30 maja w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju rozpoczęła się wspólna modlitwa różańcowa w intencji wszystkich kobiet oraz w intencji przyszłorocznej pielgrzymki kobiet na Jasną Górę. Hasłem akcji są słowa „Nie jesteś sama”. Do włączenia się w odmawianie Różańca zaproszone są wszystkie kobiety różnych stanów, godności oraz należące do różnych grup modlitewnych.  

 „Nie jesteś sama” to hasło tegorocznego spotkania kobiet na Jasnej Górze, które odbyło się 23 maja 2021 r. W związku z trwającymi obostrzeniami epidemicznymi w tym modlitewnym spotkaniu wzięły udział jedynie delegacje kobiece i diecezjalni duszpasterze kobiet. Diecezję Zamojsko-Lubaczowską reprezentowały panie Agnieszka, Ewa i Iwona oraz duszpasterz kobiet ks. Karol Jędruszczak. Przedstawicielki diecezjalnych duszpasterstw zawierzyły Matce Bożej wszystkie kobiety w Polsce.
Podczas Mszy św. na Jasnej Górze delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet bp Wiesław Szlachetka poświęcił pamiątkowe różańce, które otrzymały przedstawicielki każdej diecezji w Polsce, z zachętą do nieustannej modlitwy za polskie niewiasty.

29 maja w sanktuarium św. Marii Magdaleny odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie modlitewne kobiet. Podczas Mszy św. ks. Karol Jędruszczak, przekazał kobietom z biłgorajskiego sanktuarium pamiątkowy różaniec, poświęcony w Częstochowie.

- Reklama -

– Na tym różańcu przez cały miesiąc będziecie się modlić – wskazywał diecezjalny duszpasterz kobiet ks. Karol Jędruszczak. – Niech ten różaniec przechodzi z rąk do rąk, od kobiety do kobiety tutaj w sanktuarium od 30 maja aż do następnej naszej Mszy św. w ostatnią sobotę czerwca, tj. 26 czerwca. Wtedy przekażemy różaniec do sanktuarium w Krasnobrodzie. Niech ta modlitwa da wam tę łaskę poczucia, że nie jesteście same, że zawsze towarzyszy wam Maryja Matka Boża i Jej Syn. Mówcie innym paniom, że jest taki Różaniec, że jest taka modlitwa w intencji kobiet, w intencji pielgrzymki kobiet w przyszłym roku. Niech ona połączy całą diecezję, abyśmy wszyscy, jak tu jesteśmy, wszystkie panie z naszej diecezji, w przyszłym roku, tj. 22 maja 2022 r., licznie uczestniczyli w spotkaniu kobiet na Jasnej Górze – zachęcał kapłan.

Różaniec w intencji wszystkich kobiet oraz w intencji przyszłorocznej pielgrzymki kobiet na Jasną Górę jest odmawiany codziennie w sanktuarium św. Marii Magdaleny o godz. 17.20. Do włączenia się w modlitwę różańcową zaproszone są wszystkie kobiety różnych stanów, godności oraz należące do różnych grup modlitewnych.

Red. 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.