- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nie dostaliśmy 400 zł!

Czytelniczka NOWej skarżyła się na wysokość zarobków pielęgniarek w biłgorajskim szpitalu. Podkreślała, że są one rażąco niskie. – Pielęgniarki z 30-letnim stażem pracy zarabiają w przedziale 1500-1600 zł na rękę, razem z dyżurami nocnymi i świątecznymi – twierdziła.

Na nasze zapytanie Piotr Łukaszczyk, specjalista ds. marketingu w Arion Szpitale odpowiedział, że liczba zatrudnionych pielęgniarek w ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju wynosi obecnie 274 osoby. W momencie przejęcia szpitala przez firmę ARION Szpitale sp. z o.o. zatrudnionych było 286 osób. Mówił, że wszystkie pielęgniarki zatrudnione w ARION Szpitale sp. z o.o. mają możliwość wyboru formy zatrudnienia. Obecnie około 85% pielęgniarek zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę. Zarobki pielęgniarek są zróżnicowane w zależności od stanowiska, stażu pracy, doświadczenia itp. Obecnie średnia pensja pielęgniarki wynosi 2 305 zł brutto.

- Reklama -

Kontrowersje wzbudził fakt podwyżek, jakie pielęgniarki otrzymały. Piotr Łukaszczyk wyjaśniał, że zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, od września 2015 roku pielęgniarki otrzymują dodatkowe świadczenia pieniężne, których łączny koszt wynosi 400 zł/etat i wzrośnie o kolejne 400 zł/etat od września roku bieżącego.

Pielęgniarki zaznaczają, że kwota, jaką otrzymały, jest niemal o połowę niższa. Wynosi ona 231,48 zł. Podkreślają, że otrzymały one „400 zł brutto brutto”. Kwota brutto oznacza, że wliczono w nią nie tylko koszty składek ponoszonych przez pracownika, ale także pracodawcę. Dodają również, że pieniądze wypłacane są ze znacznym opóźnieniem.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.