- Reklama -

Spłoszyła oszusta

Czujnością wykazała się mieszkanka gminy Frampol. Kobieta przegoniła oszusta, który próbował od niej wyłudzić pieniądze.

Wszystko zaczęło się dość dramatycznie. Mieszkanka gminy Frampol otrzymała telefon z informacją, że ktoś na jej dane chce wyłudzić kredyt. Rozmówca miał być funkcjonariuszem Centralnego Biura Śledczego, a jej zadaniem była współpraca z nim.

–  Wczoraj na telefon komórkowy 42-letniej mieszkanki gminy Frampol we wtorkowe popołudnie zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚ. Podał fałszywe dane i numer odznaki. Następnie poinformował kobietę, że prowadzi ściśle tajną akcję i wie, że oszuści chcą w tym momencie wyłudzić kredyt w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych na jej dane – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowy KPP w Biłgoraju.

- Reklama -

Mężczyzna ponadto mówił kobiecie, żeby w trakcie rozmowy wybrała numer 997 i kontynuował rozmowę. Prosił również o współpracę z policją.

Na szczęście kobieta była czujna i zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem. Szybko przekazała telefon mężowi, który poinformował dzwoniącego, że żona właśnie pojechała na policję. Fałszywy funkcjonariusz natychmiast się rozłączył. Kobieta o próbie oszustwa poinformowała prawdziwych policjantów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.