- Reklama -

Nie będzie nudy w czasie ferii

Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych przygotowały w swojej ofercie biblioteki i domy kultury z terenu powiatu biłgorajskiego. W poniedziałek (11 lutego) rozpoczęły się ferie, a wraz z nimi zajęcia.

Gmina Biłgoraj

Biblioteki z terenu gminy Biłgoraj przygotowały bogatą ofertę zajęć podczas ferii. Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z siedzibą w Soli zaplanowała zajęcia od  11 do 15 lutego, w godzinach 10.00-10.00. Będą to zabawy słowem: konkursy, quizy, zgaduj-zgadule, kalambury, karaoke, spotkanie z psychologiem, policjantem, „Uzależnienia niszczą marzenia” – konkurs plastyczny w nawiązaniu do pogadanki na temat uzależnień, zajęcia techniczne – kwiaty z papieru, zajęcia plastyczne – miłosne kartki wlentynkowe i zajęcia komputerowe bezpieczny Internet. Ponadto do dyspozycji będą gry planszowe, puzzle, układanki, komputery.
Natomiast w Filii Bibliotecznej w Bukowej zajęcia odbywać się będą codziennie (oprócz środy i soboty) w godzinach 11.00-14.00. W programie: zabawy integracyjne, zajęcia czytelnicze, plastyczne, gry i zabawy komputerowe, kalambury „Z jakiej jesteś bajki”, gry planszowe, gry w ping-ponga i bilard.
Filia Biblioteczna w Dąbrowicy przygotowała zajęcia, które będą się odbywać w godzinach pracy biblioteki. Będą to zajęcia plastyczne, zajęcia techniczne, zajęcia kreatywne i konkurs „Najlepszy czytelnik ferii”. Można będzie także skorzystać z komputera, gier planszowych, czasopism i książek.
Filia Biblioteczna w Hedwiżynie zaprasza na zajęcia, które będą się odbywać od 11 do 15 lutego w godzinach 10.00-13.00. W bibliotece zaplanowano zajęcia edukacyjne: „Co to jest złość” – zrozumieć uczucia, zajęcia profilaktyczne „Młodość bez uzależnień” – konkurs plastyczny w nawiązaniu do tematu zajęć, spotkanie z policjantem, psychologiem, „Razem weselej” – zgadywanki, krzyżówki, zajęcia ruchowe oraz warsztaty plastyczne – „Kartka walentynkowa”. W bibliotece będzie także możliwość skorzystania z gier planszowych, puzzli, komputerów.
Filia Biblioteczna w Korytkowie Dużym zaprasza na zajęcia w dniach pracy biblioteki w godzinach 11.00-14.00. Będą to zajęcia z rękodzieła „Filcowe fantazje”, walentynkowy koncert życzeń, zajęcia plastyczno-literackie „Bajki wymyślanki”, zajęcia techniczne „Recyklingowe inspiracje”.
Tarnogród

Biblioteka w Tarnogrodzie zaprasza wszystkie dzieci do udziału w programie zajęć przygotowanych na ferie zimowe. 11 lutego (poniedziałek, godz. 10.00) „Czytanie na śniadanie”, 13 lutego (środa, godz. 10.00), „Zimowe pojedynki z nudą” – gry i zabawy, 14 lutego (czwartek, godz. 10.00) Bajki i filmy na dużym ekranie, 15 lutego (piątek, godz. 10.00) Bajki i filmy na dużym ekranie. 18 lutego (poniedziałek, godz. 10.00) „My się zimy nie boimy i do biblioteki przychodzimy”, 19 lutego (wtorek, godz. 9.00) Miss i Mister Przedszkola, 20 lutego (środa, godz. 10.00) DTT – „Dziecięca Telewizja Tarnogród” –  nagrywanie wywiadów, reportaży, rozmów, 21 lutego (czwartek, godz. 10.00) podsumowanie konkursu plastycznego „Życie bajką jest”, 22 lutego (piątek, godz. 10.00) cykl spotkań kontynentalnych – Co wiemy o Europie?

Biszcza

GOKSiR i biblioteka w Biszczy zapraszają wszystkie dzieci na ciekawe zajęcia. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku (11 lutego) do piątku (15 lutego). W programie zajęcia z robotem Photon i pokaz strażacki.

Obsza

GOK i biblioteka w Obszy przygotowały szereg atrakcji. Będą zajęcia plastyczne, karaoke, konkursy i zabawy na świeżym powietrzu. Wszystkie zajęcia odbywają się w bibliotece w pierwszym i drugim tygodniu ferii.

Frampol

Dla dzieci z gminy Frampol MGOK przygotował ofertę zajęć podczas ferii. Będą to zajęcia dla starszych i młodszych uczestników. W programie zajęcia teatralne, taneczne, wokalne oraz gry i zabawy.

Goraj

GOK w Goraju zaprasza do udziału w zajęciach podczas ferii, które będą odbywać się w pierwszym i drugim tygodniu. W programie zajęcia plastyczne, muzyczne, charakteryzatorskie oraz wyjazd do kina.

Tereszpol

Biblioteka w Tereszpolu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w atrakcyjnych zajęciach w czasie ferii. Będą to gry i zabawy zespołowe, konkursy, warsztaty i zabawa przy ognisku. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 12.00-14.00.

Józefów

Zimowa Akademia Wyobraźni to tytuł projektu, który realizować będą dzieci z Józefowa podczas ferii zimowych. Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla uczestników szereg atrakcji. Podczas dwutygodniowych spotkań będą one poznawać wybrane kontynenty i kraje, bazując głównie na księgozbiorze, ale również prezentacjach multimedialnych i na zajęciach kulinarnych. „Zimowa Akademia Wyobraźni, czyli podróż za jeden uśmiech” ruszy we wtorek 12 lutego, a spotkania będą się odbywać do piątku zarówno w pierwszym, jak i w drugim tygodniu ferii. Wszystko zakończy minibal karnawałowy z fontanną czekolady.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.