- Reklama -

- Reklama -

Nawet wójt przyznaje: ta droga stanowi problem

O remont drogi w Ciosmach (gm.Biłgoraj) w okolicach kościoła, mieszkańcy walczą już kilkanaście lat. Teraz sprawa powraca po raz kolejny: -No ręce opadają. Człowiek zderza się ze ścianą. Wydaje się banalna sprawa, chodzi o kawałek drogi, a życia braknie niedługo, żeby się doczekać efektów - mówi radny Marek Małek, który tematem drogi zajmuje się blisko ... 15 lat.

- Reklama -

Odcinek drogi przy kościele w Ciosmach, który należy do PKP od lat spędza sen z powiek mieszkańcom miejscowość:

 

 

Radny Marek Małek  zauważył na ostatniej sesji rady gminy Biłgoraj, że odkąd pełni funkcje radnego, czyli od 15 lat, każdy wniosek budżetowy zawiera prośbę o remont tej drogi.

 

-W 2019 roku złożyłem interpelację w tej sprawie.  Ostatnią odpowiedz z PKP w tej sprawie otrzymałem 18 listopada 2022:

 

„W zakresie wydania zgody  i warunków zbycia nieruchomości nie jest możliwe przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Aktualnie tutejszy oddział wystąpił z kolejnym wnioskiem o uzyskanie stanowiska PKP PLK w przedmiotowej sprawie. W przypadku uzyskania negatywnego stanowiska nieruchomość ta nie będzie mogła być przedmiotem umowy sprzedaży. W kwestii Państwa wniosku o poprawę przejezdności drogi, oddział informuje, że aktualnie nie planuje podejmowania działań w celu poprawy nawierzchni na przedmiotowych działkach”

 

-Mija pół roku, dzwoniłem tam. Sprawa nie ruszyła do przodu poinformował radny.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Małek powiedział, iż obiecano mu tylko codzienną interwencję  w tej sprawie  do spółki PKP PLK i udzielenie informacji jeszcze przed świętami.

 

-Ale mam prośbę, żeby też za pośrednictwem urzędu zwrócić się do posłanki, bo to są przecież  spółki państwowe – zaapelował radny Małek.

 

Zdaniem radnego, to niebywałe, iż PKP przez pół roku nie może zdecydować, czy potrzebuje tej drogi, czy nie:

 

- Reklama -

-Jeśli będzie  to droga gminna, to bezie publiczna i PKP też będzie mogło korzystać z tej drogi. No ręce opadają. Człowiek zderza się ze ścianą. Wydaje się banalna sprawa, chodzi o kawałek drogi, a życia braknie niedługo, żeby się doczekać efektówpodsumował radny.

 

Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj przyznał, że droga w Ciosmach od lat stanowi problem:

 

-Już kilkanaście lat się o tę drogę w Ciosmach  boksujemy. Chodzi o terminy, parametry drogi, własność terenów, co może być drogą gminną. Zarówno ze strony lasów – to też skarb państwa, kilku spółek skarbu państwa PKP jest to naprawdę utrudnione – przyznał wójt.

 

Różyński  zauważył, że kilkukrotnie gmina była bliska uzyskania porozumienia, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie:

 

-W wielu przypadkach już prawie mieliśmy zgodę, ale  pracownicy zostali  przeniesieni z Lublina do Krakowa,  a temat został przekazany innym komórkom i dalej od początku zaczynamy. Słownie mamy deklarację, że to troszkę potrwa, ale to troszkę, to już są latamówi Różyński.

 

 

Wójt potwierdził, że zwrócenie się z prośbą o pomoc do pani poseł przyśpieszy uzyskanie odpowiedzi:

 

-Zechcemy przez panią poseł dotrzeć do spółki, na pewno odpowiedź będzie szybciej. A jak to będzie z wykonaniem?  Przekonamy się podsumował Wiesław Różyński.

 

 

FOTO: Google Maps/Mariusz Wodzu

- Reklama -

1 komentarz
  1. Taka jest prawda mówi

    Takie rzeczy absurdy tylko w pisowskim Państwie. Przecież dziś pis rządzi. wszędzie we wszystkich spółkach skarbu Państwie obsadzili „swoich ” więc w czym problem? przecież na tym terenie wszyscy głosują na pis. a pis nie pomaga bo niemaja w tym interesu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.