- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nawet deszcz ich nie powstrzymał (audio)

Pomimo deszczowej pogody biłgorajanie dziś sprzątali świat. Wszystko to z racji 28. ogólnopolskiej akcji. W tym roku odbyła się ona pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Wzięli w niej udział mieszkańcy osiedla "Bojary" i osiedla „Różnówka”.

- Reklama -

 

28. akcja Sprzątanie Świata – Polska! w Biłgoraju organizowana była po raz drugi z rzędu. Wydarzenie to zawsze przypada w trzeci weekend września. W tym roku akcja odbyła się sobotę 18 września.

Gdzie posprzątali mieszkańcy?

Mieszkańcy zaplanowali zbierać śmieci na terenie Parku Stanisława Nowakowskiego oraz wokół zalewu Bojary, ale udało się im posprzątać jeszcze inne miejsca. – Teren Parku Stanisława Nowakowskiego był względnie czysty, podobnie teren wokół zalewu Bojary, dlatego przenieśliśmy się w inne miejsce, mieszczące się pomiędzy Białą Ładą i nowym targowiskiem miejskim. Tam zebraliśmy największą ilość śmieci – po 5 worków butelek szklanych i plastikowych – podsumowuje Paweł Jednacz, koordynator akcji. 

- Reklama -

W tym roku do akcji włączyli się mieszkańcy Biłgoraja wspomagani przez Biłgoraj EKO ChallengeUrząd Miasta Biłgoraja i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju.

Organizatorzy zapewnili worki, rękawice oraz odbiór zebranych śmieci. Akcja „Sprzątanie Świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

O akcji

– Od ubiegłego roku uczestniczymy w tej akcji. Sprzątamy tereny miasta. Pomimo brzydkiej pogody przyszły osoby, którym zależy na tym, aby wokół było czysto. Działamy! Chcemy trochę śmieci zebrać i zutylizować – mówi Piotr Swacha nieformalnej grupy  Biłgoraj EKO Challenge

27 lat temu Mira Stanisławska-Meysztowicz założyła Fundację Nasza Ziemia. Od początku istnienia Fundacja koordynuje największą, ekologiczną akcję Sprzątanie Świata – Polska, która jest częścią ogólnoświatowego ruchu „Clean Up The World”, zainicjowanego w Australii przez podróżnika i żeglarza Iana Kiernana. Jest ona sztandarowym punktem w codziennej pracy Fundacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego w Polsce i edukacji ekologicznej.

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.