- Reklama -

Nawet 50 tys. zł dla gminy z największą frekwencję wyborczą

W związku z II turą wyborów prezydenta Rzeczpospolitej Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza do jak najliczniejszego udziału w wyborach i sięgnięcia po środki dla swoich „małych ojczyzn” w ramach akcji profrekwencyjnej „Aktywna Lubelska Wieś”. Budżet konkursu to blisko 500 tysięcy złotych.

Ruszył konkurs profrekwencyjny „Aktywna Lubelska Wieś”
Konkurs ten ma na celu wsparcie i aktywizację mieszkańców województwa lubelskiego w realizacji projektów lokalnych na terenach wiejskich. Skierowany jest do samorządów z obszarów wiejskich województwa lubelskiego:
– gmin wiejskich
– gmin miejsko-wiejskich z wyłączeniem miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców
– gmin miejskich do 20 tysięcy mieszkańców.
Nagrodzone zostaną trzy gminy o największej frekwencji w każdej z 4 części naszego regionu, tj. bialsko-podlaskiego, chełmskiego, lubelskiego i zamojskiego.

- Reklama -

Zapraszam do udziału w konkursie. Środki finansowe, które trafią do najlepszych gmin, będą mogły zostać przeznaczone na doposażenie świetlic, placów zabaw
czy skwerów
 – wyjaśnia Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Samorząd Województwa Lubelskiego przekaże nagrody finansowe gminom z najwyższą procentową frekwencją wyborczą. W każdym z czterech regionów nagrody wyniosą:
     • za zajęcie I miejsca – 50 000 zł;
     • za zajęcie II miejsca – 40 000 zł;
     • za zajęcie III miejsca – 30 000 zł.
We wniosku konkursowym trzeba wskazać procentowy udział mieszkańców w wyborach oraz krótko scharakteryzować daną świetlicę, plac zabaw lub skwer.  Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca, a zwycięskie gminy poznamy do końca sierpnia – dodaje Ewa Szałachwiej, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Realizacja zwycięskich projektów nastąpi w terminie 15 września – 30 listopada 2020 r. Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL, tel. 81 44 16 538, e-mail: rolnictwo@lubelskie.plSzczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: https://www.lubelskie.pl/akt

Red. 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.