- Reklama -

- Reklama -

Nawałnice przeszły nad powiatem

Burzowa aura dotarła i do nas. Siejące spustoszenie nawałnice w naszym powiecie wyrządziły wiele szkód. Wszystko zaczęło się w czwartek (20 lipca). Strażacy pięciokrotnie wyjeżdżali do powalonych drzew na jezdniach. Silny wiatr powalił drzewa w Rapach Dylańskich, Dąbrówce, Przymiarkach, Babicach i Bukowinie. Od godz. 17.45 do godz. 19.49 strażacy mieli pełne ręce roboty.

Kolejnego dnia (21 lipca) burzowa aura trwała dalej. Zaczęło się przed godz. 17.00. Strażacy usuwali drzewo z jezdni w miejscowości Hamernia. Następnie zostali wezwani do miejscowości Osuchy, gdzie drzewo "oparło się" na linii średniego napięcia. Groźniej wyglądało zdarzenie w Guzówce-Kolonii. Na pomoc mieszkańcom dwóch posesji wyruszyły dwie jednostki PSP oraz sześć jednostek OSP. W sumie z pomocą przyjechało 45 strażaków. Na miejscu okazało się, że silnie wiejący wiatr zerwał dachy z budynków gospodarczych na dwóch sąsiednich posesjach. Na pierwszej posesji zostało zerwane pokrycie dachowe na powierzchni 30 m2. Zniszczona została też wiata garażowa. Wiatr zerwał z niej pokrycie dachowe o powierzchni 20 m2 oraz zniszczył ścianę boczną. Szkody na sąsiedniej posesji były jeszcze większe. Wiatr zerwał 90% dachu z budynku gospodarczego. Całkowicie został uszkodzony dach na wiacie garażowej. Została też naruszona konstrukcja hali namiotowej. Działania strażaków trwały około 4 godzin. Tego samego dnia strażacy usuwali też drzewo z jezdni w Osuchach. Kilka minut po północy, już 22 lipca, strażacy usuwali powalone drzewo w Wólce Abramowskiej.

- Reklama -

Niedziela to kolejny dzień wytężonej pracy strażaków. Popołudniowe burze najbardziej dały się we znaki w Tarnogrodzie. Interwencje strażaków rozpoczęły się o godz. 17.52. Wówczas usuwano drzewo z jezdni w Tarnogrodzie. Godzinę później na Przedmieściu Bukowskim została zerwana linia energetyczna. Chwilę później na ul. Zielonej gałęzie zawisły na liniach energetycznych. Potem wichura powaliła drzewo na jezdnię na Przedmieściu Różanieckim. Strażacy usuwali też drzewo z jezdni na ul. Pogodnej. Na ul. Rynek gałęzie blokowały przejście na chodniku.

W poniedziałek (24 lipca) strażacy interweniowali w Biszczy, gdzie drzewo zostało powalone na drogę i ogrodzenie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.