- Reklama -

Naukobus w Biłgoraju

Dziś i jutro, dzięki staraniom Poseł Agaty Borowiec, do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju zawitał Naukobus.

Wyjazdy „Naukobusa” są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.

Naukobus to nowoczesne laboratorium mobilne z wieloma eksponatami, które dzieci będą mogły dotknąć i przetestować. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci będą mogły przeprowadzić doświadczenia pod okiem animatorów z zakresu wielu nauk m.in. fizyki, matematyki, a także poznać tajniki ludzkiego ciała. To świetny sposób na rozbudzenie ciekawości u dzieci i zainspirowania do samodzielnego zdobywania wiedzy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.