- Reklama -

Naukobus odwiedził szkoły naszego powiatu

 

W ostatnich dniach, dzięki staraniom pani Poseł Agaty Borowiec, do naszego regionu zawitał NAUKOBUS. W pierwszej kolejności 9 października br. odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Natomiast drugiego dnia, tj. 10 października, organizował zajęcia w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie. Korzystając z tak niezwykłej okazji, szkołę w Józefowie odwiedzili uczniowie także z okolicznych szkół.

Naukobus to program powstały w porozumieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Centrum Nauki Kopernik. Jest to nowoczesne laboratorium mobilne z wieloma eksponatami, które dzieci mogły dotykać i testować. Wykwalifikowani animatorzy z Centrum Nauki Kopernik służyli pomocą i obszerną wiedzą. Uczniowie z wielkim zapałem i ciekawością obserwowali niezwykłe zjawiska fizyczne, chętnie testowali nieznane urządzenia i podejmowali niełatwe zadania i zagadki. Zabawa okazała się być cenną lekcją, która dostarczyła  wiedzy, cennych wrażeń i mnóstwo uśmiechu.

To wspaniała inicjatywa szczególnie dla szkół w małych miejscowościach, które mają utrudniony dostęp do takich form edukacji. Zajęcia przeprowadzane w tak kreatywny sposób rozbudzają ciekawość i wyobraźnię u dzieci, a także inspirują je do samodzielnego zdobywania wiedzy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.