Krystyna Deryło- główny

- Reklama -

Dzieci z Tarnogrodu mają już indeksy UMCS (zdjęcia, filmy)

6 czerwca w Tarnogrodzie rozpoczęły się zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Odbyło się ślubowanie, wręczenie indeksów. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała zabawa i poznawanie największych tajemnic nauki.

W ubiegłą środę w Tarnogrodzie uroczyście zainaugurowano działalność Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Wszystkich zebranych w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury powitał burmistrz miasta Eugeniusz Stróż. Symbolicznie otworzył on działalność Uniwersytetu Dziecięcego w Tarnogrodzie. Burmistrz Stróż mówił, że działalność Uniwersytetu będzie sprzyjać rozwojowi pasji naukowych dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy. – Edukacja, oświata i wychowanie to jedno z podstawowych zadań w życiu człowieka i należy bardzo starannie ten proces przeprowadzić. Cieszę się, że taka inicjatywa powstała i młodzież w Tarnogrodzie na tym skorzysta – mówił burmistrz Eugeniusz Stróż.

Do zebranych zwróciła się także Anna Bukowska, szef Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Lublinie. – Mamy nadzieję, że ta nawiązana współpraca będzie służyć przede wszystkim wam, uczniowie, ponieważ będziecie mogli albo odkrywać, albo rozwijać odkryte już talenty. Mam nadzieję, że zrozumiecie, że nauka to wolność, a w różnych dziedzinach życia są tajemnice, które nie są jeszcze odkryte – zwracała się do zebranych uczniów szkół podstawowych. Dziękowała także burmistrzowi i nauczycielom za współpracę. – Dzisiaj zostaniecie naszymi prawdziwymi studentami i rozpoczniecie zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Każde z was złoży ślubowanie i otrzyma indeks – dodała.

Tego dnia dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi studenci. Odbyło się ślubowanie i wręczenie indeksów, a do tego eksperymenty i pokazy chemiczne, które wprawiły zebranych w zachwyt. Było m.in. robienie „gluta”, puszczanie baniek mydlanych, pary z suchego lodu czy kolorowych bąbelków. Podczas kolejnych spotkań młodych studentów czekają jeszcze zajęcia z robotyki, z mikroskopem, w planetarium.

- Reklama -

Uniwersytet Dziecięcy UMCS działa od 2012 r. Jest częścią Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Co roku w zajęciach bierze udział około 7000 małych studentów w Lublinie i filiach w Puławach, Bełżycach, Końskowoli, Opolu Lubelskim i Nałęczowie. Misją Uniwersytetu jest tworzenie i wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, w szczególności z mniejszych miejscowości.

Program UD UMCS przygotowany jest tak, aby przybliżał dzieciom wiele dziedzin nauki i kultury, rozwijał ich wrodzoną ciekawość oraz inspirował do poznawania i kształtowania własnych zainteresowań, zdolności i talentów. Zajęcia edukacyjne dla dzieci prowadzone są w formie wykładów, warsztatów, wyjazdów naukowo-dydaktycznych, imprez i innych działań popularyzujących naukę.

Zobacz zdjęcia i film!

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.