- Reklama -

Nauczycielska Droga Krzyżowa

23 lutego 2018 roku nauczyciele, wychowawcy, katecheci rejonu biłgorajskiego zgromadzili się w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, by zjednoczyć się na wspólnej modlitwie.

Nabożeństwo wielkopostne to kolejna inicjatywa podjęta przez Duszpasterstwo Nauczycieli Rejonu Biłgoraj. – Kilka razy do roku spotykamy się z nauczycielami naszego rejonu, żeby wspólnie modlić się w intencji naszych szkół, uczniów i za całą polską oświatę. W ramach formacji zaprosiliśmy dziś nauczycieli na Drogę Krzyżową, aby trud pracy nauczyciela połączyć z męką i śmiercią naszego Zbawiciela, by nasza praca na rzecz edukacji młodego pokolenia zaowocowała pełnym pięknym blaskiem poranka Zmartwychwstania – mówi ks. Sławomir Zawada, duszpasterz nauczycieli.

– Bardzo się cieszę, że biłgorajscy nauczyciele chcą formować się i spotykać, integrować na wspólnej modlitwie i dyskusji o problemach polskiej młodzieży pod krzyżem Chrystusa – podkreśla ks. Sławomir Zawada.

- Reklama -

W modlitwę włączyli się nauczyciele, katecheci, dyrektorzy różnych szkół biłgorajskich i przedszkoli, przygotowując rozważania, niosąc krzyż i świece.

Duszpasterstwo nauczycieli jest miejscem dla wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty. Znajdują w nim swoje miejsce także emerytowani nauczyciele.

Spotkania duszpasterstwa są okazją do modlitwy i rozmowy, dzięki czemu tworzy się wspólnota ludzi, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia i przyszłość Ojczyzny

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.