kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Nasze harcerki na ŚDM

- Reklama -

Harcerze z Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podczas Światowych Dni Młodzieży pełnili bardzo ważną i pożyteczną funkcję. Dbali o zdrowie pielgrzymów, niejednokrotnie pomagając im w problemach takich jak skręcone kostki, omdlenia, duszności. Na szczęście żaden z ich patroli nie miał poważniejszych interwencji. – Podczas Światowych Dni Młodzieży wraz z moją przyboczną Gabrielą pełniłyśmy służbę medyczną. Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe było najliczniejszą formacją medyczną na ŚDM – mówi drużynowa Natalia Zając. – Uczestnictwo w tym wydarzeniu właśnie poprzez służbę medyczną było świetnym doświadczeniem i sprawdzeniem samej siebie, szczególnie podczas uroczystości w Brzegach, gdzie byliśmy 36 godziny – dodaje. 

Za życzliwość, uśmiech, nieocenioną pomoc podczas ŚDM wolontariuszom dziękował prezydent Andrzej Duda. – Drodzy wolontariusze, Światowe Dni Młodzieży były dla was na pewno wspaniałym przeżyciem, ale też okresem ciężkiej pracy. Jestem głęboko przekonany, że wszyscy pielgrzymi, którzy przyjechali do Polski docenili wasze zaangażowanie, waszą życzliwość, wasz uśmiech, ci, którym pokazaliście drogę, ci, którym podaliście butelkę wody, ci którym opowiadaliście o naszym pięknym kraju – podkreślił w swoim wystąpieniu prezydent. – Setkom przybyszy z całego świata pokazaliście najpiękniejszą twarz Polski. Pielgrzymi, wracając do domów, będą zapewne wspominać Kraków, Częstochowę, kościoły, zamki i koncerty. Będą mieli w głowach wrażeń bez liku. Ale na pewno zapamiętają was, często bezimiennych, cichych i skromnych, lecz niestrudzonych pomocników, zawsze z wyciągniętą dłonią, zawsze pełnych zapału i entuzjazmu. Takich prawdziwych aniołów stróżów – dodał.

urząd MArszałkowski projekt

W czasie wolnym od służby wszyscy wolontariusze mogli poczuć wspaniałą atmosferę ŚDM, bawiąc się i śpiewając wraz z ludźmi z ponad 180 krajów świata! – Wszyscy się wspaniale bawili, na ulicach słychać było śpiew, ludzie tańczyli i wspólnie się bawili. Najfajniejsze jednak były chwile, kiedy pielgrzymi zarówno z Polski, jak i innych krajów dziękowali nam za naszą służbę – opowiada Natalia.

Harcerze już mają plany na przyszłość. Zapowiadają, że wezmą udział w kolejnych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie! 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.