kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Nasza pomoc jest wymierna

– deklarował w Biłgoraju dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości

- Reklama -

Blisko 1 milion złotych pomocy z ministerialnego Funduszu Sprawiedliwości trafił do OSP w powiecie biłgorajskim. Wsparcie dostały zastępy straży z 13 miejscowości. To dopiero początek wsparcia dla regionu, jakie zapowiada dr Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

7 sierpnia w Biłgoraju minister Marcin Romanowski zaprezentował główne założenia programu „Sieciowanie Pomocy”, czyli Programu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym na lata 2019-2021, który został przyjęty w zeszłym roku przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Program ten obejmuje udzielanie wsparcia osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym, a także świadkom przestępstw. W całej Polsce Ministerstwo Sprawiedliwości tworzy Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym, na którą składa się aż 60 ośrodków regionalnych i 337 punktów lokalnych. Działa już infolinia służąca pomocą ofiarom przestępstw.

toyota Yaris

– Ważne jest to – zaznacza minister Marcin Romanowski  aby każdy, kto został pokrzywdzony przestępstwem, miał świadomość, że może liczyć na naszą pomoc. Chcemy, aby ta pomoc była całościowa, abyśmy różnorodne potrzeby starali się zaspokajać. W Biłgoraju to pomoc prawna, psychologiczna, medyczna oraz materialna. To ma być pomoc kompleksowa, realna i odformalizowana.

Pierwszym krokiem do tego jest list intencyjny, który w Biłgoraju sygnował z ramienia Ministerstwa Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski, a pod którym podpisali się biłgorajscy samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz osoby pracujące z osobami pokrzywdzonymi, deklarując pełną współpracę.

– Chcemy od Państwa dowiedzieć się, co możemy poprawić, aby wypracować dobre praktyki, z którymi możemy się dzielić w innych miejscach – mówił dr Marcin Romanowski.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Dodał, że w województwie lubelskim wszystkie regionalne ośrodki już działają. Jako dowód Małgorzata Prystupa, prezes Stowarzyszenia Integracji Rodzin „Przystań”, przedstawiła konkretne przypadki, z jakimi się zetknęła i naświetliła, na czym polega pomoc osobom pokrzywdzonym.

Bezpłatna pomoc zapewniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości dotyczy osób pokrzywdzonych i ich najbliższych. Pomoc psychologiczna oferowana jest także świadkom przestępstw. Na stronie Funduszu Sprawiedliwości pod adresem www.funduszsprawiedliwści.gov.pl jest dostępna pełna informacja o ośrodkach pomocy, łącznie z ich adresami i numerami telefonów, a także godzinami przyjęć.

Można też zadzwonić na numer infolinii 222 309 900. Infolinia czynna jest przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Obsługiwana jest także w języku ukraińskim. Tam można otrzymać bezpośrednio poradę prawną i psychologiczną.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.