Nasz wychowanek chodzi najszybciej w Polsce!

Artur Brzozowski, wychowanek klubu Znicz Biłgoraj, został sensacyjnym mistrzem Polski w chodzi sportowym! W Opolu na dystansie 35 kilometrów były uczeń biłgorajskich szkół wyprzedził mistrza olimpijskiego Dawida Tomalę i z czasem 2:36:22 sięgnął po złoty medal.

Artur Brzozowski jest byłym wychowankiem klubu sportowego Znicz Biłgoraj oraz absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Jako zawodnik biłgorajskiego klubu, wystartował w swoich pierwszych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W tej chwili Brzozowski reprezentuje KKL Stal Stalowa Wola.

Dwa tygodnie temu w Sulejówku odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 kilometrów. Wygrał Tomala a na podium stanęli Artur Brzozowski i Rafał Augustyn. Dziś w Opolu podczas rywalizacji na dłuższym dystansie skład podium był identyczny, choć na najwyższym stopniu stanął Brzozowski, który osiągnął linię mety w czasie 2:36:22.

–  To kolejny medal mistrzostw Polski w tym roku, choć liczyłem na trochę lepszy wynik, ale dopiero uczymy się tego nowego dystansu olimpijskiego i z każdym startem będzie coraz lepiej. Dziękuję za wsparcie i doping na trasie – przyznaje Artur Brzozowski.

Zawodnik Stali Stalowa Wola co prawda poprawił rekord życiowy, jednak nie uzyskał minimum na tegoroczne Mistrzostwa Świata.