- Reklama -

Nastoletni konstruktor zbudował taczkowóz

Polak potrafi. Młody i zdolny Kacper Białas z gminy Frampol zbudował taczkowóz. Pojazd robi furorę w sieci.

 

Wystarczyła taczka, silnik oraz wiedza i zapał. Tak powstał taczkowóz. Pojazd rozpędza się do 60 km/h i jest na tyle wyjątkowy, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Konstruktorem pojazdu jest młody mieszkaniec naszego powiatu.

- Reklama -

Kapcer Białas mieszka w Starej Wsi (gm. Frampol). Ma 16 lat i jest uczniem Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Mechaniką interesował się od dziecka. – Motoryzacja jest od zawsze w mojej rodzinie. Dla nas samochody to chleb powszedni. Na co dzień zajmuję się właśnie samochodami, ponieważ tata importuje je z Kanady – mówi Kacper Białas. 
Pomysł na zbudowanie takiego pojazdu zrodził się w chwili, a prace trwały około miesiąca. – Mogłem nad tym pracować tylko po szkole – zaznacza. Taczkowóz ma silnik od skutera. Pojazd uległ wypadkowi, jednak silnik ocalał. – Skuter miał mały wypadek, jednak silnik nie uległ  uszkodzeniu. Pomyślałem, że można go wykorzystać w połączeniu z taczką – mówi młody konstruktor.
Kacper na tym nie kończy. W planach są kolejne konstrukcje. Aktualnie składa simsona z dwusuwowym silnikiem. – Nie chcę zdradzać za dużo, lecz dalsze plany bazują na samochodach – mówi.

 

red.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. matylda mówi

  Takimi taczkami to chinczycy juz dawno temu smigali na swoich budowach. W necie wszyko jest wystarczy zajrzec i juz mamy. Wiec o co to dziwowisko z tym taczkoskuterem?

 2. Rycho Rysiński mówi

  Oczywiście to, że na drugim planie stoi Ford, jest zupełnie przypadkowe… 🙂

 3. Czytelnik mówi

  W jakiej sieci pojazd robi furorę ? Nie rozumie tego artykułu.

  1. czytelnik mówi

   facebook PKS Biłgoraj

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.