Euroopieka baner główny

- Reklama -

Następczynią Beaty Strzałki będzie Maria Gałka

Dziś radni Rady Powiatu zdecydowali, kto zastąpi Beatę Strzałkę w pełnieniu funkcji etatowego członka Zarządu Powiatu. Nie obyło się bez niespodzianek. Do Zarządu weszła osoba spoza rady. Takie sytuacje są dopuszczalne pod względem prawnym, jednak zdarzają się bardzo rzadko.

Przypomnijmy. Beata Strzałka, dotychczasowy etatowy członek Zarządu Powiatu w ostatnich wyborach parlamentarnych została wybrana na posła na Sejm RP. Jej miejsce w Radzie Powiatu zajął Tomasz Książek. O tym pisaliśmy tutaj:

Nowy radny ślubował

Do obsadzenia pozostało jeszcze stanowisko etatowego członka Zarządu Powiatu. Dużo mówiono o tym, że to właśnie Tomasz Książek obejmie funkcję po swojej poprzedniczce. Jednak tak się nie stało. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu większością głosów zdecydowano, że funkcję tę obejmie osoba spoza rady. Zgodnie z przepisami, w kompetencjach starosty jest zgłoszenie kandydatury.

- Reklama -

– Zgłaszam kandydaturę pani Marii Gałki z gminy Obsza. Pani Maria Gałka pracę rozpoczynała w referacie gruntów w Urzędzie Gminy w Potoku Górnym, później pełniła funkcję kierownika tego referatu i kierownika referatu geodezji i gospodarki gruntami. Z wykształcenia jest geodetą. Pracowała również w Urzędzie Rejonowym w Biłgoraju jako inspektor w wydziale Geodezji i Gospodarki. W Urzędzie Gminy Obsza pracowała jako kierownik referatu rolnictwa i gospodarki gruntami. Obecnie pracuje w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Obszy jako główna księgowa tej instytucji – mówił starosta Andrzej Szarlip.

Głosowanie odbyło się w sposób tajny. W komisji skrutacyjnej pracowali radni: Henryk Paska, Michał Dec oraz Marcin Kulig. W głosowaniu uczestniczyło 21 radnych. „Za” kandydaturą Marii Gałki było 12 radnych.

Na zakończenie życzenia owocnej pracy złożył Marii Gałce przewodniczący rady Marian Kurzyna. – W imieniu rady składam gratulacje, życzę pomyślności, zaangażowania w pracę dla wspólnego dobra mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Życzę dobrej współpracy w Zarządzie, z radnymi i pracownikami Starostwa Powiatowego – mówił.

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Jan mówi

    Bo mu kazali to zgłosił. Zapytaj co o niej mówił w kuluarach. Za wszelką cenę nie chciał Szarlip aby pani Gałka została etatowym członkiem. Nakazali mu z Warszawy i musiał zgłosić i zagłosować.

  2. Tofu mówi

    Jaki przeciwny jak sam Ją zgłosił??!

  3. JJ mówi

    To Szarlipowi pokazali kto rządzi. A taki był przeciwny pani Marii i tak nic nie miał do gadania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.