- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nasi też wydają płyty

Nie tylko wielcy i znani artyści wydają płyty muzyczne. Zespoły śpiewacze "Zamszanki" i "Dorbozianki" z gminy Obsza też mają na koncie swoje krążki. A, że mają w repertuarze unikatowe utwory, miejscowy ośrodek kultury postanowił ocalić je od zapomnienia i utrwalić na płytach.

- Reklama -

Płyty to oczywiście wydawniczy debiut dla obu grup.

„Zamszanki” z Zamchu wydały dwa krążki. Na pierwszej płycie są pieśni weselne, a druga ma tytuł „Na zamechskiej wsi”, nawiązujący do dawnej nazwy miejscowości Zamech. Z kolei „Dorbozianki” z Dorboz nagrały różnorodne utwory. W obydwu przypadkach zależało nam na utrwaleniu pieśni, które w takim wydaniu pod względem melodii i gwary nie są wykonywane w żadnych innym regionie w Polsce  podkreślają pomysłodawcy debiutów płytowych „Zamszanek” i „Dorbozianek z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy.
Członkowie zespołu z Dorboz myślą już o kolejnych krążkach, natomiast autorzy pomysłu zapowiadają kolejne płyty, także innych grup z gminy Obsza. W ten sposób chcą utrwalić dorobek artystyczny lokalnych zespołów, wykonujących często zanikające już pieśni ludowe.
Debiutanckie albumy „Zamszanek” i „Dorbozianek” to autorski pomysł GOK w Obszy, począwszy od powstania studia, przez nagrania i obróbkę dźwiękową po szatę graficzną. Płyty nie są przeznaczone do sprzedaży. Cały nakład zostanie wykorzystany jako materiał promocyjny ośrodka kultury i sposób digitalizacji dorobku artystów z gminy Obsza.
info/foto: GOK w Obszy

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.