- Reklama -

- Reklama -

Nasi jadą do Kraśnika. W sobotę rusza nabór do wojska

Już w najbliższą sobotę (21 maja) o godz. 12:00 na terenie Centrum Kultury i Promocji przy al. Niepodległości 44 w Kraśniku odbędzie się przysięga żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród nowych terytorialsów są także mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

Będzie to 40. w historii 2. LBOT przysięga wojskowa żołnierzy – ochotników z Lubelszczyzny. Wyjątkowość uroczystości związana jest z podwójną okazją. Dokładnie pięć lat temu, tj. 21 maja 2017 r. na Placu Zamkowym w Lublinie, pierwsi ochotnicy z naszego województwa złożyli przysięgę i rozpoczęli służbę w 2. LBOT.

- Reklama -

Drugą okazją jest święto 2. Lubelskiej Brygady OT, obchodzone na pamiątkę największej bitwy partyzanckiej, jaką stoczyły oddziały „Zapory” z niemieckim okupantem w dniu 24 maja 1944 r., pod Krężnicą Okrągłą.

W związku z rozpoczęciem 21 maja br. naboru do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, na placu przy Centrum Kultury i Promocji, w godz. 11:00-18:00 odbędzie się piknik wojskowy zorganizowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji. Podobne pikniki tego dnia odbędą się w 32 miejscowościach w całej Polsce

- Reklama -

1 komentarz
  1. Krosta mówi

    To ten „nabór do wojska” widać na zdjęciu? No, to wiele nie zwojujemy …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.