- Reklama -

Nasi dziennikarze najlepsi w ogólnopolskim konkursie

O tym, że mamy "lekkie pióro" i potrafimy w sposób zrozumiały pisać artykuły o funduszach europejskich, przekonujemy się po raz kolejny. W październiku ubiegłego roku otrzymaliśmy wyróżnienie za cykl artykułów w konkursie Ministerstwa Rozwoju "Prosto do Funduszy Europejskich". Tym razem kapituła konkursowa Polskiej Agencji Prasowej doceniła artykuł Natalii Kyc "Bądź szefem sam dla siebie". Redaktor Kyc pisała w nim o funduszach, jakie można otrzymać na założenie własnej działalności gospodarczej oraz o wsparciu w innej formie. – Nagroda w konkursie PAP oraz możliwość odbycia stażu w tej prestiżowej agencji jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Cieszę się, że moja praca została zauważona przez jury. Takie miłe akcenty dodają "skrzydeł" w naszej wymagającej i odpowiedzialnej pracy dziennikarskiej – przyznaje autorka nagrodzonego artykułu. – Liczę, że po odbytym stażu w Warszawie wrócę z nowymi doświadczeniami, zdobytymi u najlepszych profesjonalistów z tej branży – dodaje.

Kapituła konkursowa PAP zdecydowała, że praca dziennikarki NOWej Gazety Biłgorajskiej, jako jedna z dwóch najlepszych, zostanie nagrodzona. Te dwa materiały, według oceny jury, jako jedyne spełniły kryteria jakościowe. Laureatka otrzyma nagrodę pieniężną i odbędzie tygodniowy staż w Polskiej Agencji Prasowej. To już druga nagroda naszej dziennikarki w konkursie o Funduszach Europejskich. 

Ocenie podlegały: dobór i atrakcyjność tematu, dobór, poprawność i atrakcyjność formy przekazu, poprawność konstrukcji materiału, poprawność i atrakcyjność językowa materiału, zrozumiałość i jasność przekazu oraz kompletność informacyjna materiału.

W konkursie mogli wziąć udział uczestnicy stacjonarnych warsztatów zorganizowanych w ramach projektu "Prasowa Akademia Funduszy Europejskich 2020", które od października do lutego odbyły się w czterech miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Lublinie.

Oprócz nagrody pieniężnej  nasza dziennikarka odbędzie również tygodniowy staż w wybranej przez siebie redakcji Polskiej Agencji Prasowej SA. Projekt "Prasowa Akademia Funduszy Europejskich 2020" jest realizowany we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.