- Reklama -

- Reklama -

Narysowali najlepszy komiks w Polsce

Uczniowie z z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu "Historie z sieci wzięte". Narysowali najlepszy w Polsce komis o tematyce bezpieczeństwa cyfrowego i cyberzagrożeń. W nagrodę otrzymali dla szkoły drukarkę 3D oraz zestaw filamentów.

- Reklama -

Główną tematyką konkursu było stworzenie historii dotyczącej bezpieczeństwa cyfrowego w formie komiksu lub innej pracy graficznej, w której bohaterowie szkolnych lektur musieli zmierzyć się z cyberzagrożeniami.

- Reklama -

Na konkurs wpłynęły 1403 prace z ponad 500 szkół z całej Polski. Podczas ogłaszania wyników Jury podkreśliło wysoki poziom nadesłanych grafik oraz niezwykle ciekawe zaprezentowanie tematyki. Nagrodzono 8 najlepszych prac, na podstawie których zostanie wykonana animacja.

Julia Pawluk i Paweł Hadam przygotowali komiks w oparciu o dramat „Romeo i Julia”. Bohaterowie Szekspira musieli poradzić sobie z trudną sytuacją spowodowaną zamieszczeniem w internecie przez Romea zmanipulowanych zdjęć Julii.  Uczniowie pracują pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.