- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Narutowicza idzie do przebudowy. Plac został przekazany

Urząd Miasta Biłgoraja przekazał plac do przebudowy drogi gminnej, czyli ulicy Narutowicza. Termin zakończenia prac planowany jest na grudzień 2023 r. Sprawdzamy, co się zmieni.

- Reklama -

Długość przebudowywanego odcinka wynosi 1,2 km. Zakres prac obejmuje przebudowę ulicy Narutowicza na odcinku od ulicy Długiej do ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego oraz budowę drogi na odcinku od ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego w kierunku wschodnim.

W ramach zadania przewiduje się m.in. wykonanie jezdni o nawierzchni asfaltowej z SMA o szerokości 6,0 m wraz z obustronnymi chodnikami, budowę zatoki postojowej do parkowania wzdłużnego i zjazdów do posesji z kostki betonowej oraz przebudowę skrzyżowań i urządzenie zieleni. W ramach zadania zostanie także wykonana kanalizacja deszczowa, oświetlenie oraz sieć wodociągowa.

 

- Reklama -

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na kwotę 9 901500,00 pln złożyła firma z siedzibą w Lublinie.

Ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg miasto uzyska dofinansowanie w wysokości 60 proc. wartości inwestycji. Zgodnie z ustalaniami zawartymi przez samorząd miasta i powiatu podczas przekazywania miastu dróg kategorii powiatowej, wkład własny pokryty zostanie w równych częściach przez Powiat Biłgorajski i Gminę Miasto Biłgoraj.

 

fot/info: UM Biłgoraj

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.