- Reklama -

Narodowe Czytanie w Soli

Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z siedzibą w Soli po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję „ Narodowe Czytanie”. Podczas tegorocznej dziewiątej odsłony czytane były fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Narodowe Czytanie to wspólnotowa akcja literacka, gdy spotykają się Polacy i czytają polską klasykę, o której Prezydent RP Andrzej Duda, inaugurując tegoroczną akcję, powiedział, że jest to „element naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej duszy”. Autor „Balladyny” często w swojej twórczości ukazywał fascynację kulturę ludową, z której czerpał wiele wątków i tematów, a tym w utworze połączył realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów.

- Reklama -

– Fragmenty romantycznego dramatu, napisanego w 1834 roku, czytali członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, czytelnicy oraz pracownicy biblioteki. Uczestnicy spotkania ostemplowali własne dzieła pamiątkową pieczęcią, którą otrzymaliśmy z kancelarii Prezydenta RP – mówi Zofia Nizio z Gminnej Biblioteki Publicznej w Soli.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.