- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Narodowe Czytanie w Biłgoraju (foto)

Park na Placu Wolności znów opanowali seniorzy. Dziś dołączyli do ogólnopolskiej inicjatywy "Narodowego Czytania". A za chwilę w parku rozpocznie się impreza.

- Reklama -

W parku na Placu Wolności trwa właśnie narodowe czytanie ” Nad Niemnem ” w wykonaniu zespołu teatralnego Inspiracje UTW.

 

To już 12. edycja ogólnopolskiej inicjatywy. Narodowe Czytanie odbywa się co roku pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku padło na „Nad Niemnem”

 

Lipiec (Mokrzycka)

– To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu podkreślił w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

Po zakończeniu Czytania seniorzy zapraszają na  18:00 na wieczorek taneczny.

 

-W programie występy: zespołu Złota Jesień BCK, Retrospekcje UTW, i gwiazda wieczoru zespół Hayen. Następnie dyskoteka, podczas której odbędą się konkursy na najlepiej wykonane tańce. Dla wyróżniających się tancerzy przewidziane nagrody ufundowane przez grupę radnych UM, którzy pod przewodnictwem Pani Joanny ochoczą włączyli się do zabawymówią  seniorzy z UTW.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

1 komentarz
  1. aniollewy mówi

    Panie z UTW w kapeluszach jak damy w Ascot

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.