- Reklama -

Naprawy potrwają dłużej

 

Mieszkańcy, którzy mają problem z instalacjami solarnymi, muszą uzbroić się w cierpliwość. – Wykonawca i gwarant projektu „ECO energia w Gminie Józefów” firma „Elektro Bud” z Lublina nie wywiązuje się z należytego serwisowania instalacji solarnych i w związku z tymi okolicznościami rozważamy zlecanie napraw podmiotom zewnętrznym. Jednak takie rozwiązanie będzie skutkować wydłużeniem naprawy o maksymalne terminy przewidziane w karcie gwarancyjnej, w przypadku konieczności wyegzekwowania części od producenta – informuje burmistrz Roman Dziura.

Przypomnijmy, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 gmina Józefów otrzymała dofinansowanie w wysokości 3 mln 663 tys. zł na realizację projektu pn. „ECO ENERGIA W GMINIE JÓZEFÓW”.

Wykonano 478 instalacji solarnych na budynkach prywatnych mieszkańców gminy Józefów oraz na 4 budynkach użyteczności publicznej w Józefowie (Szkoła Podstawowa, Miejski Ośrodek Kultury, Środowiskowy Dom Samopomocy, Biblioteka Miejska) oraz na budynku Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce prowadzonym przez samorząd powiatu biłgorajskiego, który jest partnerem projektu.

Najwięcej kolektorów zainstalowano w Józefowie – 183 instalacje, w Hamerni – 35, w Majdanie Nepryskim – 34, w Samsonówce i Górecku Starym – po 29, w Brzezinach – 28, w Górnikach – 25, w Długim Kącie – 23, w Siedliskach – 19, w Stanisławowie – 17, w Borowinie – 16, w Szopowem – 14, w Górecku Kościelnym – 11, w Tarnowoli – 10, w Majdanie Kasztelańskim – 6, w Czarnym Lesie – 3, w Górnikach Starych – 1.

Ogólnym celem projektu jest poprawa czystości powietrza na terenie gminy Józefów poprzez wykorzystanie i promocję odnawialnych źródeł energii (energia słoneczna) jako alternatywnego źródła wytwarzania ciepła.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.