- Reklama -

- Reklama -

Serce Fundacji FLZB gotowe do napełniania

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej podczas organizowanej co roku imprezy dobroczynnej pn. „Wieczór Darczyńcy” pozyskała środki na zakup „Serca na plastikowe nakrętki”. Dzięki temu już dziś kolejne serce stanęło w Biłgoraju.

- Reklama -

 

Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest współpracująca z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej Elżbieta Łukasik.

– Pomysł na zakup takiego serca pojawił się, gdy w naszym mieście nie było jeszcze takiego pojemnika na plastikowe nakrętki. Czas realizacji od pomysłu do dzisiejszego finału to niecały miesiąc – wyjaśnia Elżbieta Łukasik.

Całkowity koszt zakupu pojemnika wyniósł 2320 zł.

2000 zł pozyskaliśmy w trakcie „Internetowego Wieczoru Darczyńcy” w dniu 21 listopada. Złożyły się nie wpłaty następujących darczyńców: Marzena Chmiel, Jan Szulc, Agata Granda, Ewa Kukiełka, Anna i Paweł Zań, Grażyna Gąsiorowska, Justyna i Krzysztof Gura, Irena Gadaj, Urszula Nowak, Jadwiga Gara oraz Polskie Jagody. Brakującą kwotę dołożyło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy – wylicza Irena Gadaj, prezes FFLZB.

- Reklama -

Po otrzymaniu zgody od burmistrza miasta Janusza Rosłana serce zostało postawione na terenie Skweru Saskiego, w pobliżu nowej siedziby Fundacji.

Ideą tego serca jest długofalowa pomoc. Chcemy tymi nakrętkami pomagać wszystkim, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują. O wsparcie i pomoc w zbieraniu nakrętek poprosiła nas mama Igi Karczmarczyk, dlatego w pierwszej kolejności nakrętki, które Państwo zechcecie wrzucić w NASZE SERCE, trafią właśnie do niej – wyjaśnia Iwona Dubińska z FFLZB.

„Projekt Centrum Rozwoju Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030”

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.