- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Napadli na starsze małżeństwo

W poniedziałek w gminie Frampol doszło do bezczelnego napadu na starszą kobietę. Rabunku mienia dokonała grupa obcokrajowców. Sprawcy zostali złapani po kilkunastu minutach.

- Reklama -

28 czerwca w dzień w miejscowości Chłopków (gm. Frampol) pod dom, w którym mieszkało starsze małżeństwo, podjechał samochód z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi, parkując pod samymi drzwiami budynku.

W samochodzie została jedna osoba, a dwie kobiety i mężczyzna o ciemnej karnacji weszli do domu, w którym znajdowała się tylko kobieta. Sprawcy wepchnęli ją do łazienki i przytrzymali drzwi pomieszczenia tak, że nie mogła z niego wyjść.

– Kiedy po pewnym czasie, udało się jej opuścić pomieszczenie, zobaczyła w korytarzu mężczyznę, który zaczął rozkładać koc oferując go do sprzedaży.  Obok stała kobieta, a po chwili następna wybiegła nagle z kuchni – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowy biłgorajskiej policji.

Właścicielka podejrzewając, że ma do czynienia z oszustami, zaalarmowała męża, który znajdował się w ogrodzie.

Kiedy złodzieje uciekali i puścili drzwi, kobieta zaczęła za nimi biec oraz wołać o pomoc. Została wtedy popchnięta. Gdy złodzieje odjechali, pojawił się mąż kobiety, który razem z żoną sprawdził miejsce, gdzie trzymali pieniądze. Okazało się, że ich tam nie ma. Sprawcy splądrowali pomieszczenia i zabrali około 8 tysięcy złotych i ponad 100 dolarów kanadyjskich.

65 – latka zdołała zapamiętać kolor samochodu, jakim poruszali się sprawcy kradzieży. Małżeństwo zawiadomiło wtedy policję i po kilkunastu minutach sprawcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy na trasie Frampol – Biłgoraj. Jak ustalili policjanci, zatrzymani byli w przeszłości notowani za podobne przestępstwa.

– Samochód, którym poruszali się złodzieje, był w dwóch innych miejscach gminy Frampol. W jednym miejscu było wysokie ogrodzenie i duży pies, który odstraszył złodziei, natomiast w drugim było bardzo dużo osób, które nie pozwoliły im na rabunek – opowiada mieszkaniec gminy Frampol. To zdarzenie jest ku przestrodze dla wszystkich, aby zwracać uwagę na samochody z obcymi rejestracjami, których pasażerowie obserwują budynki – dodaje.

Przedstawione zostały im zarzuty kradzieży rozbójniczej wraz z naruszeniem miru domowego. Grozi im za to od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

– Zastosowaliśmy środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym a przede wszystkim poręczenie majątkowe i dozór policyjny – informuję Anna Rębacz, z biłgorajskiej prokuratury.

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Roman G. mówi

  Podobno w Biłgoraju był szef (KRÓL) cyganów na całą Polskę razem ze swoim adwokatem. Prokurator zgodził się na wypuszczenie sprawców za poręczeniem majątkowym po zapewnieniach o tym że już nie będą kraść przez jakiś czas w powiecie biłgorajskim.

 2. skurwieljunior mówi

  Poręczenie za Cygana ?

 3. Andrzej mówi

  Co to za Narodowość Obcokrajowcy ?

 4. Chłopków mówi

  Dlaczego nie ma napisane z jakiego kraju!!!! Trudno napisać że cyganie?!!!!

  1. Rycho Rysiński mówi

   A cyganie, to z jakiego kraju???

Zostaw odpowiedź