- Reklama -

Największa Góra Grosza w Biszczy

17 grudnia 2018 r. w Samorządowym Zespole Szkolnym im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy miało miejsce uroczyste podsumowanie XVIII edycji Góry Grosza. Szkoła z Biszczy znów była najlepsza.

60 kg monet, czyli 3000 zł uzbierali w tegorocznej edycji konkursu Góra Grosza uczniowie szkoły w Biszczy. Ten rezultat to najlepszy wynik w kraju. Podsumowanie konkursu miało miejsce 17 grudnia. Oprócz społeczności szkolnej w uroczystości wzięli udział: zastępca wójta gminy Biszcza Bernadeta Cichorz, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Agnieszka Ustrzycka i Zdzisława Lenar z Towarzystwa Nasz Dom, które na ręce dyrektor szkoły Elżbiety Blicharz przekazały symboliczny czek – nagrodę za zajęcie I miejsca w województwie lubelskim w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Podkreślić należy, że sytuacja ta powtarza się po raz trzeci z rzędu, a czwarty w ogóle – w XVI, XVII, XVIII oraz XIII edycji uczniowie Samorządowego Zespołu Szkolnego w Biszczy „usypali” największą górę grosza w województwie.

- Reklama -

W ramach tej XVIII edycji, trwającej od 4 grudnia 2017 r. do 2 stycznia 2018 r., wolontariusze z pomocą rodziców i pod opieką nauczycieli Katarzyny Micyk, Urszuli Tryki oraz Anny Szewczyk, sprzedawali muffinki, kanapki, przygotowywali wróżby andrzejkowe, zbierali grosiki i w ten sposób zebrali ponad 60 kg monet, które stanowiły kwotę prawie 3000 zł.

Każdy przynosi tyle, ile może, a te dziecięce decyzje o wrzuceniu monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie, ponieważ każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat… czyjś świat.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.