AGD

- Reklama -

- Reklama -

Najpierw zniknęła ścieżka rowerowa. Teraz remontu w ogóle nie będzie

Trzy razy ogłaszano przetarg na rozbudowę drogi powiatowej Księżpol - Harasiuki. Oferty był zbyt drogie, dlatego inwestor rezygnował z kolejnych elementów inwestycji, m.in. z utwardzonego pobocza. Aż w konsekwencji powiat stracił dofinansowanie na realizację projektu. Dlaczego?

- Reklama -

Gdy kilka dni temu pisaliśmy o przetargu na przebudowę  drogi powiatowej nr 2934L Księżpol – Harasiuki” nie myśleliśmy, że sprawy tak się potoczą.

Jakiś czas temu napisał do nas czytelnik zaniepokojony planowanym remontem drogi Księżpol-Harasiuki:

– Od jakiegoś czasu obserwuje inwestycje realizowane przez powiat biłgorajski i z przerażeniem stwierdziłem ostatnio, że Zarząd Dróg Powiatowych już trzeci raz ogłasza przetarg na „Przebudowę  na „Przebudowę drogi powiatowej nr 2934L Księżpol – Harasiuki” i co zauważyłem? Że nagle z przetargu zniknęła ścieżka rowerowa z Księżpola do Harasiuk. Nie wiem, kto o tym decyduje, ale takie inwestycje robi się raz na kilkadziesiąt lat i na pewno już nikt nie powróci do tego tematu, gdy nie będzie tej ścieżki rowerowej teraz wybudowanej (…) – napisał mieszkaniec i rowerzysta.

O sprawie pisaliśmy tutaj: https://gazetabilgoraj.pl/remont-drogi-ksiezpol-harasiuki-z-przetargu-zniknela-sciezka-rowerowa/

 

Przetarg na realizację inwestycji ogłaszano trzy razy: 6 września 2022, 30 września 2022 oraz 17 października 2022.  Jednak ze względu na zbyt wysokie ceny ofert, powiat postanowił zredukować zakres zadań:

– Ze względu na ograniczone środki finansowe Zamawiający odstępuje od wykonania: utwardzonego pobocza o nawierzchni bitumicznej o szer. 1,5 m i dł. 10238 m (…)– czytamy w ofercie.

- Reklama -

Pytania i wątpliwości czytelnika przekazaliśmy do Zarządu Dróg Powiatowych.

Po kilku dniach otrzymaliśmy odpowiedz od Marii Góralskiej, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

Dyrektor wyjaśnia w niej, że wojewodowie otrzymali od Ministra Infrastruktury możliwość decydowania w sprawie ewentualnego zmniejszenia zakresu rzeczowego przy niezmienionym poziomie dofinansowania.

– Pismem z dnia 3 listopada 2022 roku Wojewoda Lubelski nie przychylił się do wniosku Powiatu Biłgorajskiego w sprawie pozwolenia na dofinansowania na proponowaną kwotę przy zmniejszonym zakresie rzeczowym, informując jednocześnie, że środki finansowe przyznane zostaną innym powiatom z kolejnych miejsc listy rezerwowej. W konsekwencji inwestycja nie będzie realizowana w bieżącym roku, a przetarg zostanie unieważnionyinformuje Maria Góralska.

(…)

 

Co dalej z inwestycją? Czy to definitywny koniec starań o remont drogi i budowę ścieżki rowerowej? O tym przeczytacie  w papierowym aktualnym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej dostępnej w wybranych sklepach i punktach kolportażu na terenie powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Mikador mówi

  To cudowna nowina jest dla nas. Nie bedzie remontu drogi której uzywac sie w zasadzie nieda. Bo sa od Zar do Wolki Biskiej takie miejsca gdzie przejechac sie nie da. Niestety. A tan własnie ten remont by sie przydał i sciezka rowerowa. Nad zalewem jest wypozyczalnia rowerów. no jest wiec niech ludzie przyjezdzaja i jezdza rowerami pływaja łodkami czy kajakami czy czym tam chca. Ludzie to kasa dla nas. Tak ciezko to zrozumiec. Widocznie ciezko.

 2. Anna mówi

  Najgorsze i najniebezpieczniejsze drogi sa w biłgorajskiem. Jezdze troche po terenie wiec wiem co mówie. Sasiednie województwa remontuja buduja a tylko Biłgoraj spi. Czemu tak sie dzieje. Czemu tutaj o nic nie dbaja. Bo maja mieszkanców gdzies. Jedna droga na 20 lat i wystarczy.

 3. antos mówi

  najlepiej to na tyłkach siedziec i brac co miesiac 20 tysi. po co sie brac za cokolwiek. kasa i tak wpadnie. a jakas tam droga. a kogo to interesuje. to ze w rozsypce jest . niech sobie sami naprawiaja. a sciezka komu potrzebna no władzy raczej nie bo władza sie autami rozbija a biedacyy to albo furmankami albo rewerami. i to im wystarczy

 4. Józef mówi

  Dla promocji turystycznej; dla dostępności do rzeki Tanew, dla pobytów turystycznych i wypoczynkowych – jest to błędna decyzja. Józef Deryło

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.