- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Najmłodsi na scenie BCK

Międzyprzedszkolne Spotkania Teatralne to cykliczne wydarzenie, którego organizatorem jest Samorządowe Przedszkole nr 1 w Biłgoraju. Tegoroczne, 15. z kolei, występy przedszkolaków odbyły się 27 listopada w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

- Reklama -

W tym roku motywem przewodnim były bajki z morałem. Dzieci z czterech biłgorajskich przedszkoli wystąpiły na scenie jak zwykle w barwnych strojach i przebraniach. Samorządowe Przedszkole nr 1 zaprezentowało bajkę  „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dzieci do występu przygotowała Teodora Łukaszczyk. Z kolei Samorządowe Przedszkole nr 2  wystąpiło z przedstawieniem „Bajeczki z morałem”, natomiast Samorządowe Przedszkole nr 3 zachwyciło widzów inscenizacją „O rybaku i złotej rybce”. Swoje umiejętności zaprezentowały również dzieci z Niepublicznego Przedszkola Domek Przedszkolaka, które pokazały bajkę „Karzełkowo”.

– Poziom tegorocznych spotkań był bardzo wysoki. Wszystkie grupy teatralne otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Dziękujemy serdecznie organizatorom oraz nauczycielom, którzy włożyli tak wiele trudu w przygotowanie dzieci do występów. Dziękujemy dyrekcji BCK za możliwość zorganizowania spotkań w sali kina, a także pracownikom BCK za miłą współpracę – mówią organizatorzy.

- Reklama -

Sponsorami tegorocznych spotkań teatralnych byli: Burmistrz Miasta Biłgoraj, Towarzystwo Ubezpieczeniowe COMPENSA – Teresa Kitka oraz Rada Rodziców z Samorządowego Przedszkola nr 1. To dzięki nim za udział w wydarzeniu młodzi artyści otrzymali dyplomy oraz słodycze.

– Szczególne podziękowania za cykliczną współpracę należą się również  Michałowi Sobaszkowi z Foto ZAWOJSKA, który i tym razem swoimi fotografiami uwiecznił barwny i kolorowy świat bajek w wykonaniu dzieci z biłgorajskich przedszkoli – czytamy na stronie internetowej organizatorów.

Galeria zdjęć: Michał Sobaszek – FOTO Zawojska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.