- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Najlpsi z ortografii


22 lutego odbył się finał pierwszej edycji konkursu “Dyktando w języku angielskim”, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu. Zwyciężyła Dominika Gęborys, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

Do finału zakwalifikowały się 52 osoby spośród 278 uczestników I etapu. – Pragnę podziękować wszystkim uczestnikom dwóch konkursowych etapów – powiedział przed ogłoszeniem wyników rektor PWSZ w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski. – Gratulacje kieruję także do nauczycieli, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do konkursu, bo jest to państwa wspólny wysiłek i cel. Bez względu na to, którą pozycję uzyskaliście, jest to wasz sukces, który, mam nadzieję, zaowocuje nie tylko dyplomami i nagrodami, ale także przyszłą karierą. Chcę także powiedzieć, że jeśli na waszej dalszej drodze stanie Zamość, to nasze drzwi stoją dla was otworem i proponujemy wam możliwość skorzystania z naszej oferty edukacyjnej – mówił.

– Jest dla nas dużą radością, że mamy taki pozytywny odzew od młodzieży – dodała dyrektor Instytutu Humanistycznego PWSZ dr Monika Rajtak. – Bardzo cieszymy się, że możemy mobilizować was do dalszej nauki. Mam nadzieję, że to nasze dyktando też było taką zachętą. Zachęcam, abyście zaglądali na naszą stronę i zechcieli uczestniczyć w tym, co oferujemy dla was – podkreśliła.

- Reklama -

Gratulacje finalistom złożyli także: kierownik Zakładu Anglistyki dr hab. Wojciech Nowicki oraz wykładowca na kierunku filologia angielska dr Wojciech Kozak, którzy odpowiadali za merytoryczną stronę konkursu.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwyciężczyni Dominika Gęborys została nagrodzona smartfonem Huawei P8Lite. Osoby, które zajęły miejsca IV-X, otrzymały nagrody książkowe. V miejsce zajął Paweł Tyszko (ZSBiO w Biłgoraju), VI miejsce – Damian Chołyst (LO im. ONZ w Biłgoraju), X miejsce – Jakub Zwolak (LO im. ONZ w Biłgoraju).

– Język angielski to dla mnie nie tylko nauka, ale także duża przyjemność – powiedziała Dominika Gęborys. – Podoba mi się ten język, poznawanie nowych słów jest fascynujące. Moją nauczycielką jest pani Patrycja Kanty, która dość intensywnie pracowała ze mną w ostatnim czasie. Lubię czytać książki, oglądać filmy i seriale po angielsku. Od niedawna zaczęłam interesować się serialami kostiumowymi, bardzo polecam jeden z nich “Downton Abbey”. Myślę, że Dyktando w Języku Angielskim to dobra alternatywa dla tradycyjnych konkursów sprawdzających gramatykę – mówiła.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.