Moto Tech

- Reklama -

Najlepsze miody z Zawadki

Pasieka Wędrowna "Miodzio" z Zawadki i jej miody otrzymały wyróżnienie w konkursie "Najlepszy smak Lubelszczyzny 2019".

Konkurs „Najlepszy smak Lubelszczyzny” odbywał się w ramach trwającego kilka dni w Lublinie Europejskiego Festiwalu Smaku. To już czwarta edycja konkursu, w którym wyłonione zostały regionalne produkty, wyróżniające się najwyższymi walorami smakowymi, zapachowymi i wizualnymi.

Producenci ubiegali się o tytuł „Najlepszy Smak Lubelszczyzny 2019” w dziewięciu kategoriach: produkty mleczne, produkty mięsne, oleje i tłuszcze, produkty rybołóstwa, owoce i warzywa, wyroby piekarnicze i cukiernicze, miody, a także napoje oraz inne.
Do konkursu zgłoszono 71 produktów, ale zakwalifikowano tylko 30 z nich. W kategorii „miody” prym wiodły miody z pasieki „Miodzio” z gminy Księżpol. Cztery jej produkty, miód akacjowy, miód gryczany, miód lipowy i miód spadziowy iglasty zyskały uznanie międzynarodowego jury i otrzymały tytuł „Najlepszy smak Lubelszczyzny 2019”. Miody z pasieki „Miodzio” to jedyne wyróżnione podczas konkursu produkty z powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

Konkurs „Najlepszy Smak Lubelszczyzny 2019” ma pomóc wyłonić te produkty, które powinny być szczególnie eksponowane na mapie smaku regionu lubelskiego. „Chcemy ich twórcom wynagrodzić ich cierpliwość, pracowitość, przywiązanie do regionu i tradycji oraz dbanie o zachowanie najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Pragniemy, by przyznane tytuły „Najlepszy Smak Lubelszczyzny – 2019″ były dla twórców produktów regionalnych powodem do dumy, a także przyczynkiem dla wzrostu sprzedaży” – twierdzą organizatorzy konkursu.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. user mówi

    i co z tego ze najlepsze miody, jak jeżdżą PIJANI po polach firmowym samochodem i niszczą ludziom uprawy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.