kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Najlepsza wieś w gminie Biłgoraj?

Czas na dzień prawdy i odpowiedź na kluczowe pytanie: która wieś w gminie Biłgoraj jest najsprawniejsza? Przed nami Turniej Wsi organizowany tradycyjnie we wsi Okrągłe. I to już w najbliższą niedzielę (2 czerwca). Poza rywalizacją drużyn z gminy, będzie koncert zespołu Słowianki i zabawa z grupą Voiceband. Wygląda, że chyba trzeba brać wolne w pracy w najbliższy poniedziałek?

- Reklama -

Turniej Wsi to jedna z najbardziej widowiskowych imprez w gminie Biłgoraj. Wyróżnia go radosna integracja społeczności lokalnej i dobra zabawa. Organizowany zawsze w pierwszą niedzielę czerwca w miejscowości Okrągłe, każdego roku w innej konwencji tematycznej.

Polega na zmaganiach drużyn z poszczególnych wiosek i sołectw w artystycznych i sprawnościowych konkurencjach turniejowych oraz w konkursie kulinarnym na najpiękniejsze i najsmaczniejsze stoisko z potrawami regionalnymi. Turniej rozpoczyna barwna parada drużyn i konkurencje turniejowe. Oprawę turnieju stanowią niezwykłe stoiska kulinarne, uginające się od bogactwa biłgorajskich przysmaków, animacje, pokazy artystyczne i koncerty. Zawodnicy walczą o tytuł najlepszego sołectwa w gminie Biłgoraj, a na zwycięskie drużyny czekają nagrody finansowe, podziękowania i dyplomy. Turniej Wsi kończy się wspólną zabawą pod gołym niebem. Współorganizatorem wydarzenia są mieszkańcy Okrągłego.

 

urząd MArszałkowski projekt

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.