- Reklama -

Najlepsza ósemka w gimnazjum

Wręczenie certyfikatów otrzymania Stypendium Burmistrza Tarnogrodu za wyniki w nauce uczniom Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie odbyło się 7 kwietnia 2016 roku. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż, Zastępca Burmistrza Tomasz Rogala, Dyrektor Szkoły Janusz Skubisz, zaproszeni Rodzice oraz nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie.

- Reklama -

Wyróżniono ośmioro najzdolniejszych uczniów. Znaleźli się wśród nich: Wojciech Łogin, Wojciech Majcher, Maciej Komosa, Rafał Sarzyński, Jakub Grasza, Gabriela Jachimowicz, Iwona Karczmarczyk oraz Natalia Kuc. 

Przypomnijmy. Aby zachęcić młodych ludzi do wyboru gimnazjum w Tarnogrodzie, dyrekcja tejże szkoły w porozumieniu z samorządem zadecydowała o utworzeniu funduszu stypendialnego. Pieniądze wypłacane najzdolniejszym uczniom mają sprawić, że będą oni wybierać rodzimą placówkę a nie zamiejscowe szkoły. Twórcą regulaminu, według którego mają być przyznawane pieniądze gimnazjalistom, jest dyrektor Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie. Jak twierdzi Janusz Skubisz stypendia będą mogły spełniać podwójną rolę. Po pierwsze to motywacja do nauki, bo wiadomym jest, że nagroda zawsze człowieka motywuje, a po drugie ograniczenie tych decyzji, które często podejmują rodzice uczniów, posyłając ich do innych szkół, żeby znajdowały właśnie miejsce do nauki w Tarnogrodzie. Dyrektor wyjaśnił, że będzie to stypendium za wyniki w nauce. Obecnie w drugim semestrze otrzyma je ośmiu uczniów z najwyższą średnią ocen w szkole. Zdaniem dyrekcji szkoły, jest to najbardziej słuszne i zasadnicze kryterium, które aktualnie jest w zupełności wystarczające. W regulaminie zaznaczone jest, że trzy stypendia spośród tych ośmiu muszą przypadać na uczniów z klas pierwszych, ale też oczywiście dla tych, którzy mają najwyższą średnią ocen. – objaśniał szczegóły dyrektor Skubisz. Została powołana też komisja stypendialna w szkole. Składa się ona z trzech nauczycieli, przedstawiciela rady pedagogicznej oraz przedstawiciela organu prowadzącego. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.