- Reklama -

Najlepsi z ortografii

 

 10 marca na UMCS w Lublinie odbył się prestiżowy konkurs ortograficzny "Połamać pióro II". Na podium stanęli mistrzowie poprawnego pisania: Damian Chołyst  – laureat I miejsca oraz Michał Jezierski – laureat III miejsca. Zwycięzcy oprócz dyplomów i atrakcyjnych nagród rzeczowych otrzymali statuetki Mistrza Ortografii.

   Uczniowie LO im. ONZ sięgnęli po laury nie tylko w konkursie uniwersyteckim, VIII Zamojskie Dyktando również nie miało przed nimi tajemnic.

- Reklama -

  W VIII Zamojskim Dyktandzie pięcioro uczniów: Damian Chołyst, Martyna Mielnik, Karolina Strzelec i Agata Wnuk z liceum oraz Marlena Świerzak z gimnazjum uzyskało tytuły laureatów, natomiast sześcioro tytuły finalistów: Michał Jezierski, Anna Kubina, Aleksandra Stańczyk i Julita Syty z liceum oraz Dominika Adamowicz i Jagoda Buczek z gimnazjum.

Finał VIII Zamojskiego Dyktanda odbył się 15 marca 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu i wzięło w nim udział 51 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z okręgu zamojskiego, którzy w eliminacjach uzyskali co najmniej 81 punktów na 100 możliwych.

Opiekunami uczniów biorących udział w konkursach były: pani Barbara Chołyst, pani Anna Furmanek, pani Barbara Łagód, pani Agnieszka Jamroz, pani Helena Wasąg i pani Magdalena Żurawicz.

 

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.