- Reklama -

- Reklama -

Najlepsi z najlepszych nagrodzeni

9 lutego w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie 2019 roku w sporcie i kulturze oraz działalności społecznej. Władze miasta wyróżniły sportowców, trenerów, działaczy sportowych oraz artystów i działaczy kultury. Po raz drugi nagrodzono osoby działające społecznie.

Do wyróżnionych kilka słów skierował burmistrz Janusz Rosłan–  Dziękujemy ludziom wyjątkowym, ludziom, którzy w szczególny sposób promowali sport, pracując nad własnym ciałem, poświęcając wiele czasu i wyrzeczeń, aby coś osiągnąć. Ludziom, którzy pokazali, że można żyć inaczej przyczyniając się do promocji nie tylko sportu, ale również naszego miasta. Dziękujemy działaczom, kultury, bo wiemy, że bez kultury nie byłoby Rzeczypospolitej. Są wśród nas ludzie szczególni, którzy swój wolny czas poświęcają na to, aby promować kulturę, aby występować na scenie i nieść polską i biłgorajską kulturę nie tylko na cały kraj, ale i świat – mówił.  Zaznaczył, że są miejsca na świecie w których o Biłgoraju ludzie słyszeli tylko dzięki ambasadorom ziemi biłgorajskiej. Dodał, że samorząd miasta dziękuje również tym, którzy swój wolny czas poświęcają na pomoc drugiemu człowiekowi. – Są i tacy, którzy potrafią dostrzec, to czego przeciętni obywatele nie potrafi dostrzec czyli  bezdomne zwierze, które bez pomocy człowieka nie mają szans na przeżycie. Są i tacy, którzy swoją ciężką praca potrafią się dzielić z innymi – zaznaczył.

Janusz Rosłan zaznaczył, że nagrody mają charakter symboliczny.  Spotkanie ma na celu wypowiedzenie niezwykle ważnego słowa, jakim jest „dziękuje”. – Dziękujemy, że pokazujecie nam, że można żyć inaczej, na 100 procent – dodał.

Podczas spotkanie wyróżniono i nagrodzono m.in. sportowców, trenerów, działaczy sportowych. Wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury wśród juniorów, osób dorosłych i zespołów. Burmistrz miasta przyznał wyróżnienia i nagrody za działalność społeczną.

- Reklama -

Uroczystość była okazją do podziękowań Stefanowi Schmidtowi za 16 lat pracy w Biłgorajskim Centrum Kultury. Dodatkowo 13. DSH „Pochodni” im phm Tadeusza „Neya” Iwanowskiego wręczyła burmistrzowi srebrną, honorową odznakę ruchu harcerstwa w podziękowaniu za troskę i pomoc.

Natomiast Biłgorajskie Towarzystwo Literackie zostało odznaczone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji 20-lecia istnienia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.