Najlepsi w Kielcach

Biłgorajska Sparta okazała się bezkonkurencyjna w dwudniowych Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Dyrektora MOSIR Kielce. Impreza ta zgromadziła rekordową ilość 314 zawodników i zawodniczek z 26 klubów. Nasz region reprezentowało 13 dziewcząt i 18 chłopców. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych. Po podsumowaniu sobotnich i niedzielnych startów indywidualnych oraz sztafetowych SPARTA Biłgoraj wygrała klasyfikację drużynową i medalową tych prestiżowych zawodów. Tuż za Biłgorajanami uplasowały się takie znane pływackie kluby jak  Start Mińsk (Białoruś), Korona-Swim Kielce i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Zawody obfitowały w bardzo wiele emocjonujących  wyścigów, również z udziałem naszych reprezentantów. Zarówno na dystansach sprinterskich jak i na tych dłuższych o miejscach decydowały ułamki sekundy. Łącznie nasi stawali aż 42 razy na podium w tym 16 razy na najwyższym miejscu podium. Na szczególne wyróżnienie zasługują multimedaliści tej imprezy, którzy osiągnęli dodatkowo bardzo wartościowe wyniki w swoich kategoriach wiekowych. Najwięcej medali 5 oraz statuetkę za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył Paweł Bury . Trzy razy wygrywał na dystansach sprinterskich stylem dowolnym(50, 100) i motylkowym, był drugi na 100 i 200 zmiennym.   Tyle samo razy na podium stawał Paweł Wołoszyn oraz otrzymał statuetkę za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Nasz żabkarz wygrał wszystkie trzy starty swoim ulubionym stylem. Bardzo udanie wystartowali 10-letni zawodnicy Michał Giruć i Marcel Jonczak. Paweł okazał się najlepszy w końcowej klasyfikacji zawodów a Marcel drugi. Na sukces pierwszego z nich złożyły się  wygrane na 50 i 100 klasykiem, oraz na 100 zmiennym. Drugi z nich zwyciężył na 50 i 100 grzbietowym i był drugi na 50 dowolnym.  Dobrze zaprezentował się o rok starszy Miłosz Jagosiak, który tryumfował na 50 klasykiem oraz 50 i 100 grzbietem. Nasze sztafety musiały uznać wyższość białoruskiej ekipy Startu Mińsk. Chłopcy zajęli drugie miejsce a dziewczęta trzecie na dystansie 4×50 metrów stylem zmiennym.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Na sukces zapracowała cała drużyna, na brawa zasługują wszyscy nasi przedstawiciele. Szczegółowe wyniki i zdjęcia z zawodów dostępne na stronie klubu www.sparta.lbl.pl.