Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Najlepsi szachiści na Ziemi Biłgorajskiej (wyniki)

Rosnący z roku na rok poziom sportowy i udany start debiutantów. Tak krótko można podsumować tegoroczny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Józefowa z udziałem szachistów ze szkół podstawowych powiatu biłgorajskiego. W zawodach, które w piątek 19 kwietnia zorganizowała miejscowa szkoła podstawowa razem z ośrodkiem kultury, wzięło udział 108 zawodniczek i zawodników.

- Reklama -

– To jedna z najwyższych frekwencji w 6-letniej historii naszych turniejów. Wysoki poziom raczej nie zaskakuje, ponieważ obserwujemy młodych szachistów na wielu zawodach, wiemy też, że mocno pracują na zajęciach w szkołach i w klubach, a to procentuje. Wśród najlepszych uczestników tegorocznych zmagań większość stanowią zawodnicy, którzy mają 5, 4, 3, a nawet 2 kategorię, choć są również debiutanci, którzy jeszcze nie zdobyli żadnej kategorii, a stanęli na podium – podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową pomysłodawczyni józefowskich turniejów Alicja Góra.

Piątkowa rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców.

urząd MArszałkowski projekt

Spośród najmłodszych uczestników z klas I – III tegoroczne zawody wygrała Pola Kuczma ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju, druga była Zuzanna Tutka ze Szkoły Podstawowej w Goździe Lipińskim, a trzecie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Alicja Smyk. Na kolejnych stopniach podium wśród chłopców stanęli – Witold Kraczek z SP 1 Biłgoraj, Filip Zygmunt ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu Kukiełkach i reprezentujący tę sama placówkę Mikołaj Marzec.

W kategorii szachistek z klas IV – VI najlepiej wypadła Milena Dochojda z SP Gózd Lipiński. Na drugiej pozycji zawody ukończyła Marta Pękala ze Szkoły Podstawowej w Księżpolu, a trzecie miejsce wywalczyła Wiktoria Broda ze Szkoły Podstawowej w Biszczy. Najlepszym szachistą okazał się Maciej Tutka ze Szkoły Podstawowej w Lipinach Dolnych, który wyprzedził Tomasza Szyszkę ze Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych i Miłosza Urbanika z SP 1 Biłgoraj.

W najstarszej grupie, w której startowali uczniowie klas VII – VIII, turniej wygrała Weronika Barcicka ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym, drugie miejsce zajęła Amelia Kucharz ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie, a na trzeciej pozycji uplasowała się Natalia Borowiec ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, która była jedyną reprezentantką gospodarzy na podium tegorocznego turnieju. Wśród chłopców zawody wygrał Bartłomiej Falandysz z SP Księżpol, przed Błażejem Śliczniakiem ze Szkoły podstawowej we Frampolu i Franciszkiem Dziduchem z SP 1 Biłgoraj.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Zwycięzcy poszczególnych kategorii odebrali puchary i medale, za miejsca 1 – 3 organizatorzy przyznali medale, a najlepsze „szóstki” uhonorowali dyplomami.

Trofea wręczyli: zastępca burmistrza Józefowa Paweł Wielgan oraz dyrektorki, miejscowej szkoły – Anna Mazurek i ośrodka kultury – Beata Zaśko.

Zawody prowadził profesjonalny sędzia Artur Kimak, a koordynatorkami turnieju były Alicja Góra i Jolanta Lal-Szkałuba.

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.