Szkolenie język ang/niem/ros

Najlepsi fryzjerzy rywalizowali

Adepci fryzjerstwa rywalizowali w konkursie fryzjerskim. Po kilkugodzinnych zmaganiach efekt był oszałamiający. 15 lutego w Cechu Rzemiosł Różnych odbył się kolejny, piąty, Konkurs Fryzjerski.

15 lutego w Sali Cechu Rzemiosł Różnych w Biłgoraju odbył się V Konkurs fryzjerski, Brali w nim udział fryzjerzy odbywający naukę zawodu w biłgorajskich salonach fryzjerskich zrzeszonych w Cechu i współpracujących z biłgorajskim Hufcem Pracy. Celem konkursu było pobudzenie i rozwijanie kreatywności oraz zainteresowań uczestników, doskonalenie umiejętności praktycznych. Nie bez znaczenia było współzawodnictwo oraz konfrontacja umiejętności.

Do konkursu zgłosiło się 13 uczestników którzy startowali w dwóch kategoriach: wyciskanie fal na mokro i fryzura wieczorowa. W skład komisji konkursowej weszli:  Bożena Wilczyńska-Typek (przewodnicząca) oraz Agnieszka Niemiec-Polanowska, Halina Sołtys (członkowie). Zmagania konkursowe otworzyła Krystyna Dycha – kierownik biura Cechu oraz kadra Hufca Pracy.

Uczestnicy byli ocenieni przez jurorów m.in pod względem pomysłu, estetyki wykonania, higieny i tempa pracy. Zdaniem jury zwyciężyła Katarzyna Marczak z klasy II z salonu fryzjerskiego "Viva" Paweł Grabias. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Złamaniec z klasy II z salonu fryzjerskiego "Viva", a trzecie miejsce przypadło Magdalenie Pysiewicz z klasy III z salonu fryzjerskiego "Pari" Elżbieta Goleń. Kolejnym etapem zmagań fryzjerskich będzie udział młodzieży w Mistrzostwach Fryzjerstwa organizowanych przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.

Laureatki  biłgorajskiego V Konkursu Fryzjerskiego otrzymały nagrody rzeczowe w postaci narzędzi i kosmetyków fryzjerskich oraz dyplomy. Sponsorami konkursu byli: Wojewódzki Komendant OHP w Lublinie Piotr Gawryszczak, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Biłgoraju Jan Pyznarski, p.o. Komendant Hufca Pracy w Biłgoraju Marta Maciocha, Przewodnicząca komisji konkursowej Bożena Wilczyńska-Typek oraz członkowie komisji: Agnieszka Niemiec-Polanowska, Halina Sołtys i właściciele salonów fryzjerskich zatrudniających pracowników młodocianych. Organizatorzy – biuro Cechu i komenda Hufca Pracy w Biłgoraju – wszystkim serdecznie dziękuje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.