- Reklama -

Najlepsi biolodzy z indeksami

Wojciech Kopacz i Mateusz Piętak z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju uzyskali tytuły laureatów 46 Olimpiady Biologicznej i tym samym zakwalifikowali się do grona najlepszych 25 licealistów w kraju, którzy przeszli kilkuetapowe eliminacje. Ponadto została wyróżniona praca badawcza Wojtka Kopacza i będzie reprezentowała Polskę w Międzynarodowym Konkursie Prac Badawczych. Zawody centralne odbyły się w dniach 21-24 kwietnia 2017 roku w Warszawie.

Odniesiony sukces jest wynikiem wielomiesięcznych przygotowań, dlatego też bardzo ważną nagrodą dla laureatów są indeksy na wszystkie akademie medyczne i uczelnie przyrodnicze w kraju, a także 100 % wynik z biologii na egzaminie maturalnym.

Olimpiada po raz pierwszy sprawdzała nie tylko wiedzę finalistów, ale również praktyczne umiejętności w czterech pracowniach: biochemicznej, statystyczno-filogenetycznej, botaniczno-mykologicznej i zoologicznej. Podczas zawodów uczniowie pisali test wiedzy składający się z 30 problemowych pytań dotyczących najnowszych osiągnięć w zakresie biologii, musieli też obronić pracę badawczą.

- Reklama -

LO im. ONZ w etapie centralnym reprezentował również uczeń klasy drugiej Ignacy Tarski, który uzyskał bardzo dobry wynik.

 

Uczniów przygotowywała pani Barbara Zielińska.

 

ZSO

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.