- Reklama -

- Reklama -

Najładniejsze stroiki świąteczne

W ubiegłą niedzielę w gminie Księżpol po raz pierwszy rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy stroik świąteczny. Wygrała dekoracja w formie drzewka bożonarodzeniowego autorstwa Magdaleny Wróbel.

Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu zaprosił mieszkańców do udziału w konkursie na najładniejszy stroik świąteczny. – Tworzenie stroików w czasie świąt Bożego Narodzenia, to piękny zwyczaj, przekazywany z pokolenie na pokolenie. Mamy nadzieję, że konkurs tanie się tradycją w naszej gminie – mówią organizatorzy.

Celem konkursu było pielęgnowanie zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, doskonalenie umiejętności twórczych oraz rozwijanie wyobraźni dzieci i dorosłych. Na konkurs wpłynęło 11 prac, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas kiermaszu “Księżpolskie Betlejem” 15 grudnia na placu przed GOK w Księżpolu.
Wszystkie stroiki były wykonane bardzo starannie i pomysłowo, więc ocena ich przez jury nie była łatwa. Pod uwagę brano ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu, dobór materiałów oraz wkład pracy. Ważny był także dobór materiałów.

 

SONY DSC

- Reklama -

Po ocenie i podsumowaniu okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła praca Magdaleny Wróbel, drugie miejsce przypadło stroikowi Klubu Seniora z Majdanu Starego, a trzecie – stroik Beaty Blicharz.
Przyznano także wyróżnienia dla Eweliny Kołodziej, rodzeństwa Bednarzy oraz Wandy Mojak.
Główną nagrodę w konkursie ufundował Wójt Gminy Księżpol, natomiast nagrodę za drugie i trzecie miejsce – Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu.
– Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za piękne prace konkursowe. Liczymy, że nasz pomysł spotkał się z zainteresowaniem i aprobatą mieszkańców – podsumowują organizatorzy konkursu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.