Paramedica

Najciekawsza praca roku

Inauguracja Jesieni Plastycznej to okazja do dokonania podsumowania pleneru, oraz wręczenia przyznanych nagród i wyróżnień prac zgłoszonym do corocznego konkursu na „Najciekawszą Pracę Roku”. Komisarzem pleneru, organizowanego już po raz trzydziesty dziewiąty, i jednocześnie głównym organizatorem imprezy ze strony Hrubieszowskiego Domu Kultury jest Andrzej Marut. To on przywitał wszystkich przybyłych gości reprezentujących fundatorów nagród, sponsorów, a przede wszystkim artystów i liczne grono przyjaciół.

http://www.mdk.lbl.pl/galeria/i.php?/upload/2017/12/14/20171214192433-03749080-me.jpg
Anna M. Świca na tle swoich prac

http://www.mdk.lbl.pl/galeria/i.php?/upload/2017/12/14/20171214192428-07cf27b5-la.jpg
Nagroda Starosty Hrubieszowskiego
Anna Małgorzata Świca
„Brama Pałacu w Narolu”, akryl na płótnie, 2017

Jesień Plastyczna to odbywająca się cykliczne impreza dla twórców. Pozwala na konfrontację i prezentację różnych form i technik plastycznych – prac z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, rysunku i tkaniny artystycznej. Jesienna ekspozycja umożliwia debiut wystawienniczy, ocenę prac przez komisję artystyczną i publiczność, integruje twórców z różnych środowisk. Każda praca ubiega się o miano NAJCIEKAWSZEJ PRACY ROKU. Główna nagroda – NAJCIEKAWSZA PRACA 2017 ROKU ufundowana jest przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Pozostałe nagrody przyznawane są przez Starostę Hrubieszowskiego, Wójta Gminy Hrubieszów i Dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury. Na tegoroczną wystawę złożyły się prace artystów m.in. z Hrubieszowa, Lublina, Biłgoraja, Zabrza, Łodzi, Świdnika, Wrocławia.

Wśród nagrodzonych przez Jury konkursowe znalazła się Anna Świca reprezentująca Biłgoraj. Na co dzień malarka pracuje z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju jako nauczycielka plastyki. Trzykrotnie jej prace były doceniane i wyróżniane, tym razem swoją Nagrodę przyznał jej Starosta Hrubieszowski. Komisja pod przewodnictwem artysty plastyka Dariusza Piekuta doceniła obraz Anny Świcy przedstawiający „Bramę Pałacu w Narolu” za – jak napisano w uzasadnieniu – „zrównoważoną gamę kolorystyczną w odcieniach zieleni i brązów, łączenie elementów architektonicznych z urokiem krajobrazu”.

Obraz powstał podczas pleneru, który w lipcu odbył się w Suścu. To tam artyści malarze szukali inspiracji i natchnienia do swoich prac. Tym razem były to niepowtarzalne zakątki Roztocza, jego przyroda i wyjątkowo urokliwe miejsca – szumy na Tanwi, przydrożne krzyże i kapliczki, lasy, przepiękny – wciąż remontowany – barokowy pałac w Narolu, czy stary drewniany młyn wodny. O plenerze można przeczytać zaglądając na strony Hrubieszowskiego Domu Kultury oraz przeglądając wiadomości z terenu Hrubieszowa – http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/xxxix-plener-malarski-za-namihttp://lubiehrubie.pl/wiadomosci/jesien-plastyczna-hrubieszow-2017-konkurs-na-najciekawsza-prace-roku-rozstrzygniety

A.M.Ś.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.