RK detailing

- Reklama -

Nagrodzono uczestników konkursu “Biłgorajska Kartka Wielkanocna”

Konkurs plastyczny „Biłgorajska Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem było Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju, skierowany był do wszystkich bez względu na wiek. Każdy uczestnik mógł przynieść lub nadesłać dowolną ilość prac wykonanych dowolną techniką, także wykonanych jako grafika komputerowa. W poniedziałek 17 maja w Zagrodzie Sitarskiej w Biłgoraju odbyło się wręczenie nagród laureatom tego konkursu.

 

Tematem konkursu była kartka okolicznościowa z okazji Świąt Wielkanocnych z motywami biłgorajskimi, a zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej tradycyjnej lub w wersji cyfrowej. W poniedziałkowe przedpołudnie 17 maja wręczenia nagród i wyróżnień dokonali Maria Gałka, etatowy członek zarządu powiatu biłgorajskiego, oraz  Marek Majewski, dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.  

– Na konkurs wpłynęło 381 prac plastycznych w tym 13 cyfrowo. W wyniku głosowania komisji konkursowej przyznano łącznie 39 nagród w 6 kategoriach (przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy starsze, szkoły średnie, dorośli, grafika komputerowa), w tym 7 nagród za pierwsze miejsce, 9 nagród za drugie miejsce oraz 23 nagrody za trzecie miejsce. Komisja przyznała także 35 wyróżnień – precyzuje Tomasz Brytan z Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. 

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „BIŁGORAJSKA KARTKA WIELKANOCNA”

Kategoria dorośli 

I miejsce – Agnieszka Stadnicka, KGW Cebulanki Przedmieście Szczebrzeszyńskie Przedmieście Szczebrzeszyńskie

II miejsce – Natalia Kyc, Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu

III miejsce – Anna Mielnik, “Domek Przedszkolaka” w Biłgoraju

Kategoria szkoły średnie 

I miejsce – Weronika Wróbel, ZSBiO w Biłgoraju

II miejsce – Hanna Tomaszewska, Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie

III miejsce – Daria Podpora, Biłgoraj

Kategoria szkoły podstawowe – klasy starsze

I miejsce – Wiktoria Mazurek, Zespół Szkół w Turobinie oraz Julia Cybula, Zespół Szkół w Turobinie

II miejsce – Katarzyna Sudoł, Biłgoraj

III miejsce:

  1. Bartłomiej Kowal, Smólsko Małe
  2. Irmina Ciecierska, Biłgoraj
  3. Milena Matysiak, Nowy Lipowiec
  4. Martyna Michońska, SP Tarnogród
  5. Karolina Gałka, SP Tarnogród
  6. Natalia Kwik, SP nr 1 Biłgoraj

WYRÓŻNIENIA:

  1. Bartłomiej Łazur, Zespół Szkół w Turobinie
  2. Oliwia Żerebiec, Majdan Stary
  3. Michał Tutka, SP w Soli
  4. Jagoda Pyda, Teodorówka
  5. Amelia Pszczoła, SP w Księżpolu
  6. Agata Czaus, Zespół Szkół w Turobinie
  7. Anna Dudko, GOK w Księżpolu
  8. Bartosz Rakszawski, SP w Bukowinie
  9. Malwina Ciosmak, SP w Starym Bidaczowie
  10. Bartosz Śmieciuch, SP w Bukowinie

- Reklama -

Kategoria: klasy I-III szkoły podstawowe

I miejsce – Patrycja Kuranty, ZSPiP w Soli

II miejsce – Amelia Rogowska, SP nr 1 w Biłgoraju

III miejsce:

  1. Nela Rapa, SP w Dereźni
  2. Kacper Zygo, SP nr 1
  3. Łucja Podpora, SP nr 1 w Biłgoraju
  4. Kacper Bednarz, Korytków Duży
  5. Bartłomiej Kaczor, Kolonia Sól
  6. Paula Bosak, GOK w Księżpolu
  7. Anna Maciocha, SZS w Biszczy

WYRÓŻNIENIA:

  1. Szymon Bednarz, SP w Księżpolu
  2. Kacper Grzyb, SP nr 1 w Biłgoraju
  3. Jan Bździuch, SP nr 1 w Biłgoraju
  4. Małgorzat Potocka, SP Tereszpol-Kukiełki
  5. Ksawery Bednarz, SP nr 1 w Biłgoraju
  6. Lena Sikora, SP w Tarnogrodzie
  7. Antoni Denkiewicz, Prywatna SP w Biłgoraju
  8. Aleksander Knap, SP nr 1 w Biłgoraju
  9. Jakub Kusztykiewicz, SP nr 1 w Biłgoraju
  10. Nikola Siciarz, SP nr 1 w Biłgoraju
  11. Łucja Obszańska, SP w Dąbrowicy
  12. Wiktoria Krzeszowiec, SP nr 1 w Biłgoraju
  13. Emilia Późniak, SP nr 1 w Biłgoraju
  14. Maja Myszak, SP nr 1 w Biłgoraju
  15. Nikola Ożga, PSP w Lipinach Górnych
  16. Weronika Moskal, Dereźnia Zagrody
  17. Kacper Komada, Tereszpol-Zaorenda

Kategoria: przedszkola 

I miejsce – Pola Piętal, Biłgoraj „Domek Przedszkolaka”

II miejsce:

  1. Szymon Zygo, Samorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju
  2. Karolina Stec, Samorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju
  3. Sara Rębacz, PSP w Lipinach Górnych
  4. Marcelina Marzec, Zespół Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie

III miejsce:

  1. Zuzanna Świeca, Lipiny Dolne Kolonia
  2. Agata Bucior, Oddział Przedszkolny PSP w Lipinach Górnych
  3. Maja Maksimek, SP w Lipinach Górnych
  4. Marcin Zubala. Zespół Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie
  5. Zuzanna Żołopa, Oddział Przedszkolny PSP w Lipinach Górnych
  6. Michalina Ostasz, Biłgoraj
  7. Marysia Serafin, Lipiny Dolne

WYRÓŻNIENIA:

  1. Oliwia Witwera, Kulasze
  2. Mikołaj Derylak, SP w Lipinach Górnych
  3. Natalia Dubilis, Wola Duża
  4. Wojciech Ożga, Oddział Przedszkolny PSP w Lipinach Górnych
  5. Juliusz Bazylak, SP w Dąbrowicy
  6. Kaja Otkała, SP nr 2 w Biłgoraju
  7. Iga Bosak, GOK w Księżpolu
  8. Zuzanna Pawelec, Oddział Przedszkolny PSP w Lipinach Górnych

W kategorii grafiki komputerowej zwyciężyli: 

I miejsce – Barbara Piestrzeniewicz, SP w Stary Bidaczowie

II miejsce – Amelia Matysiak, ZSZiO w Biłgoraju

III miejsc – Sebastian Petlak, SP w Bukowinie

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.