Nagrody za turystyczne piosenki rozdane

19 zespołów i solistów wystąpiło w tegorocznym Konkursie Piosenki Turystycznej w Józefowie. Przesłuchania odbyły się w sobotę 19 maja na miejscowym rynku.

Uczestników oceniali Katarzyna Kot-Tymura z Orkiestry Karola Namysłowskiego w Zamościu i muzyk z Krakowa Rafał Milicz.

Spośród najmłodszych wokalistów z klas 0 – III pierwszą nagrodę wyśpiewała Daniela Naklicka ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, a na wyróżnienie zasłużyła Natalia Rachańska z Centrum Muzycznego „Tryton” w Tomaszowie Lubelskim.

W kategorii uczniów klas IV – VI najlepsze oceny jurorów zebrała Aleksandra Wójtowicz także z CM „Tryton” w Tomaszowie Lubelskim, drugiej nagrody członkowie komisji nie przyznali, trzecia trafiła do zespołu „Iskierki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu, a wyróżnienie odebrał Krystian Szarowolc z SP w Józefowie.

W grupie siódmoklasistów z podstawówek, gimnazjalistów i uczniów szkół średnich pierwszą nagrodę zdobyła Kaja Peć z Gimnazjum w Józefowie, drugą otrzymała Aleksandra Pogudz z SP w Józefowie, trzecia przypadła duetowi „Nepryszki” ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, natomiast z wyróżnieniem udział w konkursie zakończyła Kornelia Szponar z SP w Józefowie.

Po ubiegłorocznych występach w Górecku Kościelnym w tym roku konkurs wrócił na józefowski rynek, który w miniony weekend był także areną zmagań uczestników biegu „Ultra-Roztocze”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.