- Reklama -

Nagrody za recytację przyznane

Uczniowie z Józefowa, Majdanu Nepryskiego, Stanisławowa i Suśca zostali laureatami dziewiętnastej edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Mieczysława Romanowskiego. W przesłuchaniach, które zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, wzięło udział 13 wykonawców.

Każdy deklamował po dwa utwory – wiersze lub wiersz i fragment prozy, w tym jeden obowiązkowo Mieczysława Romanowskiego, a drugi o tematyce patriotycznej. Uczestnicy wtorkowych przesłuchań wybierali m.in. teksty Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Kubiaka czy Antoniego Słonimskiego.

- Reklama -

Najlepiej wypadli Emilia Dura ze Szkoły Podstawowej w Józefowie i Bartłomiej Kiecana ze Szkoły Podstawowej w Suścu, którzy zajęli ex aequo pierwsze miejsca. Na drugie nagrody zasłużyli Natalia Szkałuba zgłoszona przez MOK w Józefowie i Michał Buczkowski z miejscowej szkoły podstawowej. Trzecie miejsce jurorzy przyznali Michalinie Słupskiej z SP w Stanisławowie, a wyróżnienia odebrali Amelia Bury z SP w Majdanie Nepryskim i Gabriel Olesiuk z SP w Józefowie.

Popisy recytatorów oceniali – Beata Momot z Chóru „Ale Cantare” i aktor Teatru „Perfomer” z Zamościa Michał Dudziński.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.